Reklama

Reklama

FIFA ukarała Almerię odjęciem trzech punktów

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) ukarała występującą w hiszpańskiej ekstraklasie Almerię odjęciem trzech punktów.

To konsekwencja długu za zakup zawodnika z duńskiego klubu Aalborg. Kara nie wejdzie w życie, dopóki nie zostanie rozpatrzona apelacja.

Sprawa dotyczy sprowadzenia na południe Hiszpanii reprezentanta Danii Michaela Jakobsena w 2010 roku. Władze Aalborga uważają, że Almeria jest im wciąż winna ok. 60 tysięcy euro.

W komunikacie na oficjalnej stronie internetowej hiszpańskiego klubu potwierdzono nałożenie kary, ale zaznaczono też, że nie wejdzie ona w życie, dopóki nie zapadnie ostateczny wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Almeria odwołała się bowiem do instytucji w Lozannie.

Reklama

"Sprawa została zgłoszona do CAS, więc w tej chwili nie ma mowy o żadnej karze. Jednocześnie klub nie jest zaniepokojony tą sytuacją, ponieważ wypełnione zostały wszystkie zobowiązania" - zapewniono.

Almeria zajmuje po 24 kolejkach 16. miejsce w tabeli La Liga i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Odjęcie trzech skutkowałoby cofnięciem na 18. pozycję. Ostatnia Cordoba traciłaby wówczas do Andaluzyjczyków dwa "oczka".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama