Reklama

Reklama

FC Barcelona zrezygnowała z Ousmane'a Dembele

Wygląda na to, że klasyk z Realem Madryt był ostatnim występem Ousmane'a Dembele w FC Barcelona. Piłkarz nie chce przedłużyć kontraktu, a klub nie zamierza dalej korzystać z jego usług.

Według informacji przekazanych przez Gerarda Romero, Dembele przekazał Barcelonie, że nie zamierza przedłużać kontraktu na jej warunkach. 

Sam zawodnik chciałby kontraktu gwarantującego mu około 40 mln euro za rok gry w Barcelonie. Dla porównania, to blisko dwa razy więcej, niż zarabia Robert Lewandowski w Bayernie Monachium!

Fiasko negocjacji zakończyło się tym, że Barcelona już w styczniu będzie próbowała znaleźć chętnego na Francuza, obniżając jego cenę. Ponadto piłkarz został poinformowany, że nie zagra już więcej w barwach "Dumy Katalonii".

Reklama

FC Barcelona poinformowała Dembele, że nie zagra już w jej barwach

W ten sposób historia w ironiczny sposób zatoczyła koło. Latem 2017 roku Dembele sam odmówił gry dla Borussii Dortmund, próbując wymusić w ten sposób transfer do Barcelony.

- Nie wiemy, gdzie jest - mówił ówczesny trener BVB Peter Bosz, gdy piłkarz nie pojawiał się na treningach.

Barcelona zapłaciła za skrzydłowego aż 140 mln euro, co czyni Dembele mocnym kandydatem do najgorszego transferu w historii futbolu. Piłkarz niemal tyle samo czasu co na boisku, spędzał w gabinetach lekarzy. Z powodu urazów ominął aż... 102 spotkania Barcelony.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy