Reklama

Reklama

FC Barcelona. Victor Font chce powrotu do klubu Xaviego, Iniesty i Puyola

Po rezygnacji Josepa Marii Bartomeu z funkcji prezydenta FC Barcelona, trwa walka o przywództwo nad "Dumą Katalonii". Jeden z kandydatów Victor Font ogłosił, że jego zadaniem będzie ponowne sprowadzenie do klubu legendarnych piłkarzy, by spełniali się w nowych rolach.

Font uważa, że przywrócenie klubowi niedawnego jeszcze blasku będzie możliwe, jeśli za jego rozwój będą odpowiadały osoby ze słynnym DNA Barcelony. Z tej przyczyny chciałby, by pracę w klubie ponownie podjęli m.in. Carles Puyol, Xavi Hernandez oraz Andres Iniesta.

Zdaniem kandydata na prezydenta Barcelony, takie rozwiązanie sprawiłoby, że Lionel Messi porzuciłby myśli o odejściu z klubu.

- Wszyscy oni [Puyol, Xavi, Iniesta - przyp.] są legendami Barcelony, ale dla niej nie pracują. Trzeba ściągnąć ich z powrotem - zaznacza Font.

Jednocześnie Font zauważał, że Barcelona grała najlepiej, gdy za grę odpowiadały byli wybitni piłkarze tego klubu - kiedy wdrażano filozofię Johana Cruyffa, a później za czasów Pepa Guardioli.

Niewykluczone, że Fonte chętnie widziałby w roli trenera Xaviego Hernandeza, który był "mózgiem" drużyny Guardioli. 40-latek zbiera swoje pierwsze szlify trenerskie w katarskim Al-Sadd SC, ale już teraz był wymieniany w gronie potencjalnych następców Quique Setiena. Ostatecznie wybór padł na Ronalda Koemana.

Wybory nowego prezydenta Barcelony mają zostać rozpisane w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL