Reklama

Reklama

  • 1 .Atletico Madryt (47 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (40 pkt.)
  • 3 .FC Barcelona (37 pkt.)
  • 4 .Sevilla FC (36 pkt.)
  • 5 .Villarreal CF (34 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (31 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (27 pkt.)

FC Barcelona. Rousaud: Istnienie korupcji w klubie jest oczywiste

Wojna wokół FC Barcelona trwa w najlepsze. We wtorek klub wystosował komunikat, w którym zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec byłego wiceprezesa Emiliego Rousauda. Hiszpan odpowiedział własnym oświadczeniem, twierdząc, że istnienie korupcji w strukturach "Blaugrany" jest oczywiste.

Kilka dni temu Emili Rousaud, a także drugi z czterech wiceprezesów Enrique Tombas zrezygnowali z pracy. O swojej decyzji poinformowali w liście do kibiców, opublikowanym w piątek w hiszpańskich mediach.

Reklama

Dołączyli wówczas do nich dyrektorzy Silvio Elias, Josep Pont, Jordi Calsamiglia i Maria Texidor.

Skrytykowali oni obecnego prezesa Barcelony Josepa Marię Bartomeu, który ich zdaniem nie jest gwarantem bezpieczeństwa finansowo-instytucjonalnego klubu, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Zarzewiem konfliktu była również sprawa zatrudnienia firmy I3 Ventures, która miała monitorować jak w mediach przedstawiany jest wizerunek klubu, a według hiszpańskiej prasy głównie skupiała się na atakowaniu przeciwników Bartomeu w tym, między innymi, Lionela Messiego.

Rousaud wypowiedział się także w mediach sugerując, że w strukturach Barcelony mogło dochodzić do przekrętów.

We wtorek kataloński klub zapowiedział, że podejmie kroki prawne w obliczu "poważnych i bezzasadnych zarzutów" wysuniętych przez Rousauda w mediach, które - jak podkreślono - "poważnie szkodzą wizerunkowi instytucji".

Rousaud odpowiedział na komunikat klubu, twierdząc, że "istnienie korupcji w klubie jest oczywiste i wykazano już, że umowy między powiązanymi spółkami zostały rozłożone na części w celu uniknięcia kontroli". Dodał także, że jego twierdzenia są "absolutnie prawdziwe i możliwe do udowodnienia".

Były wiceprezydent zapowiedział również obronę swoich interesów, gdyż jego zdaniem zapowiedziany przez klub pozew ma za zadanie jedynie naruszyć jego dobre imię, może prowadzić do zniesławienia i być aktem fałszywego zawiadomienia o przestępstwie.

TB

Obecna tabela Primera Division - sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Emili Rousaud

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje