• 6 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

FC Barcelona - Real Valladolid 2-1

Barcelona pokonała Real Valladolid 2-1 w niedzielnym meczu 36. kolejki Primera Division. Po spotkaniu piłkarze i fani Blaugrany fetowali zdobycie 22. tytułu mistrzów Hiszpanii.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Faworyci objęli prowadzenie w 21. minucie po golu Pedro. Rywale stracili piłkę w środku boiska, a Xavi popisał się świetną asystą.

W 42. minucie Marc Valiente pechowo interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i goście przegrywali 0-2 po "samobóju".

Gra nie porywała, bo Barca dominowała (68-32 procent posiadania piłki w pierwszej połowie), a rywale nie potrafili jej zagrozić. Oddali wprawdzie kilka strzałów, ale albo były anemiczne, albo bardzo niecelne.

Po przerwie gospodarze jeszcze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie wykorzystali żadnej z kilku świetnych okazji. Z kolei Real Valladolid strzelił honorowego gola tuż przed końcem - Víctor Pérez wykorzystał rzut karny.

FC Barcelona - Real Valladolid 2-1 (2-0)