• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

FC Barcelona - Real Madryt 1-3 w 7. kolejce Primera Division

Real Madryt wygrał El Clasico! "Królewscy", po bardzo emocjonującym meczu, pokonali Barcelonę 3-1.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu FC Barcelona - Real Madryt

Piłkarze obu drużyn stworzyli świetne widowisko. Już od pierwszej minuty dużo się działo i szybko padły bramki.

W piątej minucie Karim Benzema zagrał prostopadle w pole karne do Federico Valverde. Hiszpan uderzył mocno i wyprowadził Real na prowadzenie.

Barcelona szybko odpowiedziała. Już trzy minuty później doprowadziła do wyrównania. Z lewej strony w pole karne wbiegł Jordi Alba i zagrał na piąty metr. Był tam Ansu Fati, który pewnie trafił do siatki.

Później było równie ciekawie. W 25. minucie Lionel Messi wymanewrował Sergio Ramosa i uderzył w krótki róg. Jednak Thibaut Courtois nie dał się pokonać.

W odpowiedzi uderzał Benzema. Zrobił to jednak zbyt lekko i Neto odbił piłkę. W efekcie do przerwy był remis.

W drugiej połowie Real zagrał bardziej konsekwentnie i skutecznie. Po godzinie gry w polu karnym Clement Lenglet pociągał za koszulkę Sergio Ramosa. Sędzia długo sprawdzał tę sytuację, ale ostatecznie wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Real jak najszybciej chciał zdobyć kolejną bramkę i rozstrzygnąć losy meczu. W końcówce dobre sytuacje mieli Ramos i Toni Kroos, ale w bramce dobrze spisywał się Neto. W 90. minucie się jednak nie popisał.

Prostopadle w pole karne zagrał Luka Modrić. Bramkarz Barcelony interweniował niepewnie, wypuścił piłkę i wróciła ona do Chorwata. Ten wymanewrował golkipera i trafił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania.

Raphael Varane
29′ Clément Nicolas Laurent Lenglet
Sergio Ramos  63′ (k.)
62′ 87′ Jordi Alba
Ferland Mendy
82′ Sergio Busquets
Federico Valverde  5′ 69′
82′ Pedro González López
Toni Kroos
Philippe Coutinho
Casemiro19′
Frenkie de Jong
Marco Asensio Willemsen81′
 8′ 82′ Anssumane Fati
Karim Benzema
90′ Lionel Messi
Luka Jović
87′ Martin Braithwaite Christensen
Rodrygo Silva de Goes81′
82′ Ousmane Dembélé

82′ Antoine Griezmann

82′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão