Reklama

Reklama

FC Barcelona przekazała sześć mln euro na pomoc dla dzieci uchodźców

FC Barcelona przekazała sześć mln euro na program pomocy przez sport dzieciom znajdującym się w obozach dla uchodźców we Włoszech, Grecji i Libanie. Ambasadorem akcji został Francuz Lilian Thuram, który karierę piłkarską kończył w 2008 r. w tym katalońskim klubie.

"Często mówimy o imigracji i anonimowych osobach, w tym dzieciach, a zapominamy, że każdy ma indywidualne doświadczenia i emocje, które buduje się także poprzez sport. Jestem dumny z udziału w programie i mam nadzieję, że Barcelona będzie przykładem dla innych klubów, innych osób" - powiedział urodzony na Gwadelupie, zamorskim departamencie Francji, mistrz świata z 1998 roku, który karierę musiał zakończyć ze względu na wykrytą wadę serca.

W 2016 roku piłkarze FC Barcelony przeprowadzili w greckiej miejscowości Ioannina trening dla 150 młodych uchodźców przebywających w tamtejszym obozie. Była to inicjatywa Barcelony, Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) oraz miejscowego klubu P.A.S. Ioannina.

Reklama

Według danych Fundacji Barca, z programu pomocy poprzez sport skorzystało już 14 tysięcy dzieci. Kataloński klub od 12 lat współpracuje z UNICEF.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL