Reklama

Reklama

FC Barcelona. Pique musi zapłacić 2,1 mln euro zaległych podatków

Obrońca FC Barcelona Gerard Pique musi zapłacić zaległe podatki w kwocie 2,1 mln euro - zdecydował sąd apelacyjny w Madrycie.

Hiszpańskie instytucje podatkowe już w 2016 roku ustaliły, że w latach 2008-2010 piłkarz uchylał się od płacenia należnych podatków.

Pique ukrywał m.in. dochody ze sprzedaży praw autorskich do wizerunku oraz z kontraktów reklamowych, których wartość była zaniżana.

W 2016 roku hiszpański fiskus obciążył mistrza świata i Europy kwotą 1,5 mln euro należnego podatku oraz 600 tysiącami grzywny. Pique odwołał się od tej decyzji, postępowanie trwało ponad 2,5 roku.

Orzeczenie sądu apelacyjnego w Madrycie jest ostateczne, jeżeli piłkarz będzie się nadal uchylał od zapłacenia zaległego podatku, organy finansowe mogą zdecydować się wydać decyzję o zatrzymaniu dłużnika w areszcie.

Reklama

Problemy z hiszpańskim fiskusem związane z zaległościami podatkowymi miało już w przeszłości kilku innych znanych zawodników m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Luka Modrić.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy