Reklama

Reklama

FC Barcelona obniży wynagrodzenia w sektorze sportowym i administracji z powodu koronawirusa

FC Barcelona ogłosiła w czwartek wieczorem, że wprowadzi obniżkę wynagrodzeń we wszystkich sektorach klubowych, na poziomie sportowym i administracyjnym. Nie sprecyzowano na razie, jak to się odnosi do pierwszej drużyny piłkarskiej z Camp Nou.

Decyzja została podjęta po posiedzeniu (w formie telekonferencji) rady dyrektorów klubu. Uznano, że aby uniknąć milionów strat w czasie, gdy z powodu pandemii koronawirusa zawody sportowe są wstrzymane, wszystkie sektory w klubie muszą mieć obniżone proporcjonalnie wynagrodzenie. Chodzi o różne sekcje, nie tylko piłkarską, a także o administrację klubową.

"Zasadniczo jest to redukcja godzin pracy, narzucona przez okoliczności i zastosowane środki ochronne, a w konsekwencji proporcjonalna obniżka wynagrodzenia przewidzianego w odpowiednich kontraktach" - poinformowano w oświadczeniu.

Reklama

W odniesieniu do tego ostatniego aspektu FC Barcelona podkreśliła, że chce wdrożyć te środki "zgodnie z formalnymi przepisami pracy, kryteriami proporcjonalności, a przede wszystkim sprawiedliwości, wyłącznie w celu wznowienia działalności klubu tak szybko, jak to możliwe".

Nie sprecyzowano kwestii pierwszej drużyny sekcji piłkarskiej. W ostatnich dniach pojawiały się informacje, że władze klubu zwróciły się do zawodników o znaczne zmniejszenie ich zarobków.

bia/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL