Reklama

Reklama

FC Barcelona. Manchester City złoży w styczniu ofertę za Lionela Messiego

Saga związana z transferem Lionela Messiego rozpoczyna się na nowo. Jak informuje "The Sun", Manchester City podejmie w styczniu kolejną próbę zakontraktowania Argentyńczyka i wiele wskazuje na to, że może ona zakończyć się powodzeniem.

Messi był łączony z "The Citizens" już latem, gdy zdecydował się na otwartą wojnę z FC Barcelona, domagając się jednostronnego rozwiązania swojego kontraktu. Jego trud okazał się jednak bezskuteczny i 33-latek ostatecznie pozostał na Camp Nou. Pytanie brzmi - na jak długo?

Jak donosi "The Sun", Manchester City już w styczniu podejmie próbę wykupu Messiego, przedstawiając "Dumie Katalonii" oficjalną ofertę. Anglicy chcą wykorzystać chłodne relacje łączące Argentyńczyka z klubem oraz problemy finansowe hiszpańskiego giganta. 

Reklama

Zakontraktowanie Messiego miałoby stanowić także ukłon City w stronę trenera Pepa Guardioli, który wciąż nie przedłużył obowiązującego do 30 czerwca 2021 roku kontraktu.

Umowa Messiego z "Barcą" wygasa dokładnie tego samego dnia. Jeśli więc klub nie sprzeda 33-latka w styczniu, będzie mógł utracić go latem całkowicie za darmo. W tych okolicznościach kwota ewentualnego transferu ma wynieść zaledwie nieco ponad 50 mln euro.

TB

Primera Division - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL