Reklama

Reklama

FC Barcelona i kluby z Katalonii dołączają do strajku generalnego

Trzy katalońskie kluby: FC Barcelona, Espanyol i Girona ogłosiły, że we wtorek przystąpią do strajku generalnego, jaki ogłoszono w prowincji. Wszystko ma związek z niepodległościowym referendum zorganizowanym w Katalonii, która chce odłączyć się od Hiszpanii.

Primera Division: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

"FC Barcelona przyłącza się do ogólnokrajowego strajku na rzecz demokracji" - napisano na oficjalnej stronie klubu.

Prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu podkreślił, że decyzja jest protestem przeciwko ulicznym walkom i przemocy, a nie obawom o bezpieczeństwo. 

We wtorek nie odbędą się żadne zajęcia treningowe, zarówno pierwszego zespołu jak i rezerw. Nie będą trenowali także juniorzy, a wszystkie pomieszczenia w centrum klubowym będą zamknięte.

Reklama

Regionalny rząd Katalonii poinformował, że w niedzielnym referendum oddało głosy ok. 2,26 mln osób spośród 5,34 mln uprawnionych. 90 proc. głosujących opowiedziało się za niepodległością regionu, a prawie 8 proc. było przeciwnych. Pozostałe głosy były nieważne.

W niedzielę w dniu referendum Barcelona wystąpiła o odwołanie meczu z Las Palmas, ale nie otrzymała na to od La Ligi zgody. Mecz na Camp Nou został rozegrany przy pustych trybunach, wygrali gospodarze 3-0. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL