FC Barcelona - CD Leganes 2-0 meczu 29. kolejki Primera Division

W meczu 29. kolejki Primera Division FC Barcelona pokonała 2-0 drużynę CD Leganes. Dla "Dumy Katalonii" było to pierwsze spotkanie rozegrane na Camp Nou po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

W pierwszym meczu po restarcie rozgrywek Barcelona pewnie rozprawiła się z Mallorcą, zwyciężając na wyjeździe aż 4-0.

Trener Quique Setien nie wyszedł jednak z założenia, że wyjściowego składu się nie zmienia i dokonał pięciu roszad w wyjściowej jedenastce. Tym razem szansę gry od pierwszej minuty otrzymali: Clement Lenglet, Junior Firpo, Ivan Rakitić, Arthur Melo oraz Ansu Fati.

Początek meczu wskazywał, że "Barca" będzie musiała włożyć w to spotkanie znacznie więcej wysiłku, niż w starciu z ekipą z Balearów.

Już w 11. minucie Leganes mogło wyjść na prowadzenie po błyskotliwej kontrze. Najpierw jednak Javier Eraso niepotrzebnie wdał się w pojedynek z Clementem Lengletem, a chwilę potem francuski stoper "Barcy" wybił z linii bramkowej piłkę po strzale Miguela Guerrero. Dwie minuty później uderzenie Hiszpana wylądowało na słupku.

W ciągu pierwszych 30 minut Barcelona "biła głową w mur" stworzony przez defensywę przyjezdnych. Jedyną wartą odnotowania sytuacją była ta, w której znalazł się Antoine Griezmann. Piłka po strzale głową Francuza nie zmierzała jednak w światło bramki.

Wszystko wskazywało na to, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowym remisem. Tymczasem w 42. minucie świetnym strzałem z linii pola karnego popisał się Ansu Fati. 17-latek posłał piłkę między nogami jednego z obrońców i wyprowadził "Barcę" na prowadzenie!

Po zmianie stron gospodarze nie forsowali tempa gry, raczej spokojnie rozgrywali piłkę, zdając się kontrolować sytuację.

W 65. minucie jeszcze więcej pewności siebie mógł dać podopiecznym Quique Setiena Griezmann, pakując piłkę do siatki po asyście Nelsona Semedo. Radość obecnych mistrzów Hiszpanii była jednak przedwczesna. Po analizie VAR arbiter odgwizdał spalonego.

Nie minęły jednak dwie minuty, a kapitalną akcją popisał się Messi, który był faulowany w polu karnym Leganes. To właśnie Argentyńczyk egzekwował "jedenastkę", zmylił bramkarza i mógł celebrować gola.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał trener przyjezdnych Javier Aguirre.

"Barca" zwyciężyła 2-0 i odskoczyła Realowi Madryt na pięć punktów. "Królewscy" jednak dopiero w czwartek zmierzą się w ramach 29. kolejki Primera Division z Valencią.

FC Barcelona - CD Leganes 2-0

Bramki: 1-0 Fati (42.), 2-0 Messi (69.)