• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

FC Barcelona - Atletico Madryt. Piłka dwa razy w siatce, ale nie było goli!

FC Barcelona bezbramkowo zremisowała z Atletico Madryt na Camp Nou w 35. kolejce Primera Division. Walka o mistrzostwo Hiszpanii trwa.

Atletico przystąpiło do tego meczu jako lider La Liga. "Rojiblancos" o dwa punkty wyprzedzali Real Madryt i Barcelonę.

Diego Simeone tylko raz wygrał w lidze z "Dumą Katalonii", stało się to w obecnym sezonie, a klub z Madrytu w ogóle od wielu lat nie zwyciężył na Camp Nou. Ostatni raz zdarzyło się to w lutym 2006 roku. Od tego czasu Atletico doznało tam 10 porażek, a teraz zanotowało piąty remis. To jego najdłuższa taka zła seria z jakimkolwiek rywalem w Primera Division.

35. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-08 16:15 | Stadion: Camp Nou | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
FC Barcelona
Atletico Madryt
0
0

To jednak przyjezdni jako pierwsi mieli okazję. Thomas Lemar wpadł w pole karne i uderzył, jednak Marc-Andre ter Stegen był na posterunku.

Natomiast w 10. minucie z rzutu wolnego przymierzył Luis Suarez, który jeszcze w poprzednim sezonie był napastnikiem Barcelony, ale niemiecki bramkarz pewnie obronił ten strzał.

Gospodarzy nie prowadził oczywiście Ronald Koeman, który zobaczył czerwoną kartkę podczas meczu z Granadą, i został zawieszony na dwa spotkania. Z ławki "Dumą Katalonii" dowodził asystent Holendra Alfred Schreuder.

Simeone już w 13. minucie musiał dokonać pierwszej zmiany. Murawę opuścił kontuzjowany Lemar, a zastąpił go Saul.

W 19. minucie powinno być 1-0 dla gości. Saul zagrał prostopadłą piłkę do Maria Hermoso, który dośrodkował z lewej strony, w polu karnym do futbolówki dopadł Angel Correa, jednak przy strzale został przyblokowany przez Clementa Lengleta i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Dwie zmiany w pierwszej połowie

10 minut później, gdy Barcelona grała w dziesiątkę, bo opatrywany był Sergio Busquets, celny strzał oddał Antoine Griezmann. Pomocnik gospodarzy, którzy zderzył się głowami z rywalem, wrócił jeszcze na murawę, ale nie był w stanie grać i w 32. minucie zastąpił go Ilaix Moriba.

Dwie minuty później "Rojiblancos" znowu przycisnęli. Najpierw Koke podał do Yannicka Carrasco, a ten wycofał piłkę do nadbiegającego Marcosa Llorente, którego uderzenie sparował ter Stegen. Po chwili Suarez wbiegł w pole karne i przymierzył z ostrego kąta, jednak Niemiec obronił nogami.

Z kolei w 37. minucie ter Stegen odbił strzał Carrasco, a potem zdjął piłkę z głowy próbującego dobijać Suareza.

Barcelona pierwszą groźną okazję stworzyła sobie dopiero w 41. minucie. Właściwie stworzył ją sobie Lionel Messi, który przeprowadził rajd, wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie końcami palców na róg sparował Jan Oblak.

W przerwie w "Dumie Katalonii" doszło do jednej zmiany. Oscara Minguezę zastąpił Ronald Araujo.

Gospodarze przed szansą stanęli w 62. minucie. Z lewej strony dośrodkował Jordi Alba, piłka dotarła do Ilaixa Moriby, którego strzał z pola karnego został jednak zablokowany.

Napór Barcelony

Cztery minuty później Messi uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów, ale Oblak sparował piłkę na rzut rożny.

W 70. minucie Araujo posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Alby, ale obrońca Barcelony był na spalonym.

Chwilę później znowu zobaczyliśmy piłkę w siatce, po strzale Suareza, ale wcześniej szarżujący Carrasco sfaulował Gerarda Pique.

Barcelona, która lepiej prezentowała się w drugiej połowie, okazję na gola miała w 85. minucie. Znowu z lewej strony dośrodkował Alba, jednak Ousmane Dembélé przestrzelił "główkując" z kilku metrów.

Natomiast w 90. minucie Messi znowu próbował z rzutu wolnego, lecz nie trafił w bramkę.

Bezbramkowy remis na Camp Nou oznacza, że Atletico pozostało liderem z dwupunktową przewagą nad "Dumą Katalonii". Real, który spotkanie 35. kolejki rozegra w niedzielę z Sevilla FC, traci trzy punkty do lokalnego rywala.

Jan Oblak
46′ Óscar Mingueza García
Stefan Savić
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Mario Hermoso Canseco
82′ Gerard Pique
Felipe Augusto de Almeida Monteiro46′
75′ Sergino Gianni Dest
Marcos Llorente Moreno
Frenkie de Jong
Kieran Trippier
75′ Pedro González López
Ángel Martín Correa73′
82′ Jordi Alba
Thomas Lemar13′
32′ Sergio Busquets
José Gimenez
46′ Ronald Federico Araújo da Silva
Renan Augusto Lodi dos Santos
Héctor Junior Firpo Adames
Szime Vrsaljko
75′ Sergi Roberto
Hector Herrera
Samuel Umtiti
Geoffrey Edwin Kondogbia73′
32′ 58′ Moriba Kourouma Kourouma