• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

FC Barcelona - Atletico Madryt 2-2 w 33. kolejce Primera Division

FC Barcelona straciła kolejne punkty, remisując z Atletico Madryt 2-2 w 33. kolejce Primera Division. Trzy gole padły po rzutach karnych, choć można mieć co do ich podyktowania spore wątpliwości.

Saul 19',62'

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od nogi skaczącego Diega Costy i zaskoczyła Jana Oblaka.

Po kwadransie Yannick Carrasco wykorzystał lekki kontakt z nogą Artura Vidala i padł na murawę, a Alejandro Hernandez podyktował "jedenastkę". Podszedł do niej Costa, ale pojedynek nerwów wygrał Marc-Andre ter Stegen, który obronił strzał Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem. Radość w ekipie gospodarzy trwała jednak krótko, ponieważ sędziowie zauważyli, że niemiecki bramkarz przed strzałem wyszedł przed linię.

Ter Stegen zobaczył żółtą kartkę, a jego koledzy nie mogli się pogodzić z decyzją arbitra. Za kłótnie ukarany kartką został także Gerard Pique. Tymczasem w Atletico nastąpiła zmiana strzelca. Do karnego podszedł tym razem Saul Niguez i zupełnie zmylił bramkarza, który rzucił się w prawo, a piłka poleciała w lewo. Po 19 minutach był więc remis 1-1.

Jak zwykle próbował Lionel Messi, ale w pierwszej połowie nie był skuteczny.

W końcu jednak Argentyńczyk znalazł drogę do bramki rywala. W 49. minucie wykonał rzut karny jak Panenka, czyli lekką podcinką w środek bramki, czym zupełnie zaskoczył Oblaka. To był nie tylko 22. gol w tym sezonie Primera Division, ale przede wszystkim 700. w karierze!

W polu karnym Atletico faulowany był Nelson Semedo (można się zastanawiać, czy kontakt z rywalem spowodował jego upadek), a potem to Portugalczyk sprokurował kolejną "jedenastkę" dla Atletico, której jednak nie powinno w ogóle być. Będący w polu karnym Carrasco zahaczył stopą o kolano biegnącego za nim Semedo, a potem potknął się o własne nogi. Sędzia Hernandez nie zmienił decyzji i w 62. minucie Saul ponownie pokonał ter Stegena. Tym razem Niemiec wyczuł strzelca, rzucił się w lewą stronę, miał piłkę na rękawicy, ale ta wpadła za linię.

Quique Setien, trener Barcelony, wpuszczał napastników. W 85. minucie na murawie pojawił się Ansu Fati, a już w 90. Antoine Griezmann, ale nie przyniosło to efektu.

Remis oznacza, że "Duma Katalonii" ma punkt straty dol liderującego Realu, ale jeden mecz rozegrany więcej.

Suarez
17′ Marc-André ter Stegen
Jan Oblak
Jordi Alba
Santiago Arias
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Felipe Augusto de Almeida Monteiro51′
18′ Gerard Pique
José Gimenez
Nelson Semedo
Renan Augusto Lodi dos Santos
Ricard Puig Martí
Marcos Llorente Moreno69′
90′ Arturo Vidal
Yannick Carrasco80′ 85′
85′ Sergio Busquets
Thomas Teye Partey
63′ Ivan Rakitić
. Saul Niguez  19′ (k.), 62′ (k.) 35′
 50′ (k.) 61′ Lionel Messi
Ricard Sánchez Sendra
63′ Sergi Roberto
Alvaro Morata77′
85′ Anssumane Fati
João Félix Sequeira69′
90′ Antoine Griezmann