Reklama

Reklama

Fabio Capello: Ta zmiana była dla Realu zbyt traumatyczna

Słynny włoski szkoleniowiec Fabio Capello uważa, że zamiana Carlo Ancelottiego na Rafę Beniteza była "zbyt traumatyczna" dla Realu Madryt. Jego zdaniem, Hiszpan nie zbudował dobrych relacji z piłkarzami, co było główną przyczyną niepowodzeń.

Przygoda Beniteza z Realem Madryt trwała zaledwie pół roku. W styczniu 55-letni szkoleniowiec został zwolniony, a jego miejsce zajął Zinedine Zidane. Benitez zostawił "Królewskich" na trzecim miejscu w Primera Division za Barceloną i Atletico Madryt.

Capello podejrzewa, że były trener Liverpoolu nie zbudował dobrych relacji z piłkarzami, co uniemożliwiało osiąganie dobrych wyników.

"Nie wiem, dlaczego nie wyszło?" - powiedział Capello dziennikowi "AS". "Trzeba by było być w szatni, żeby poznać odpowiedź" - dodał.

"Jeśli nie ma dobrych relacji między piłkarzami a trenerem, to trudno osiągnąć sukces. Bardzo możliwe, że zamiana Ancelottiego na Beniteza była zbyt traumatyczna dla Realu" - podkreślił Capello.

Miejsce Beniteza zajął Zidane. Pod jego wodzą Real wygrał trzy z czterech meczów strzelając 17 goli. Mimo to Capello ma obawy. "Oczywiście to dużo. Bardzo dużo. Real to jednak trudny klub" - stwierdził Włoch, który wie co mówi, bo dwukrotnie był szkoleniowcem "Królewskich" w latach 19996 - 1997 i 2006 -2007.

"Jeśli prezydent rozmawia z piłkarzami o problemach w szatni z pominięciem trenera, to szkoleniowiec jest skończony i zawodnicy to wiedzą. Później mówią między sobą: "Prezydent pytał mnie, co się dzieje..." , i to tylko utwierdza ich w przekonaniu, że trener już się nie liczy" - zakończył Capello.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama