Elche znów straszyło "Królewskich". Real ratuje remis w doliczonym czasie

Piłkarze Elche znów postraszyli Real Madryt i byli bliscy wywiezienia kompletu punktów z Santiago Bernabeu. Lider hiszpańskiej ekstraklasy przegrywał już na własnym stadionie 0-2, ostatecznie remisując 2-2. Gola na wagę punktu Militao zdobył w 92. minucie.

O tym, że Realowi Madryt nie będzie łatwo w ligowej potyczce z Elche było wiadomo przynajmniej od ostatniego czwartku, gdy w 1/8 finału Pucharu Króla "Królewscy" wygrali dopiero po dogrywce 2-1, przegrywając w niej 0-1.

W niedzielę jedenastka Carlo Ancelottiego znów wróciła z dalekiej podróży, bo w 76. minucie przegrywała już z 15. drużyną tabeli 0-2! W 33. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Karim Benzema.

W ostatnich minutach Real wykazał jednak hart ducha - kontaktowego gola zdobył Luka Modrić, pewnie egzekwując "jedenastkę", a w 2. minucie doliczonego czasu dośrodkowanie na gola strzałem głową zamienił brazylijski obrońca "Królewskich"Militao.

Real prowadzi w tabeli Primera Division z 50 pkt, mając 4 przewagi nad drugą Sevillą, która w sobotę również zremisowała 2-2 z Celtą Vigo.