• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Elche CF - Atletico Madryt w 34. kolejce Primera Division. Karny w doliczonym czasie!

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Elche CF 1-0 w 34. kolejce Primera Division. "Los Colchoneros" pozostali liderem La Liga, ale swoich meczów nie rozegrali jeszcze Real Madryt i Barcelona.

34. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-01 16:15 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Arbiter: Mario Melero López
Elche CF
Atletico Madryt
0
1
Marcos Llorente 23'

Diego Simeone, trener "Rojiblancos", dokonał aż pięciu zmian w stosunku do przegranego spotkania z Athletikiem Bilbao.

W jedenastce znaleźli się: Mario Hermoso, Jose Gimenez, Geoffrey Kondogbia, Thomas Lemar i Luis Suarez. Na ławce rezerwowych w sobotę usiedli natomiast: Joao Felix, Koke, Hector Herrera i Saul, a Renana Lodiego z tego spotkania wykluczyła kontuzja.

Goście przed wielką szansą na objęcie prowadzenia stanęli w 12. minucie. Suarez wymienił piłkę z Angelem Correą, znalazł się w polu karnym, jednak jego uderzenie było niecelne.

Cztery minuty później Urugwajczyk trafił do siatki. Stefan Savić podał prostopadle do Marcosa Llorente, który wyłożył piłkę Suarezowi, ale napastnik Atletico był na spalonym, co pokazał VAR.

Szczęście do gości uśmiechnęło się w końcu w 23. minucie. Yannick Carrasco zszedł z lewego skrzydła do środka, wpadł w pole karne i wycofał piłkę z linii końcowej, a nadbiegający Llorente uderzeniem z 12 metrów dał prowadzenie liderowi La Liga. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od Josemy, myląc Paula Gazzanigę.

Pod koniec pierwszej połowy sędzia Mario Melero López wskazał na rzut karny dla Atletico. Potem jednak zadziałał VAR. Okazało się, że po strzale Suareza piłka wpierw trafiła w korpus Diega Gonzaleza, a dopiero później w jego łokieć. Arbiter po zobaczeniu powtórek na monitorze, cofnął swoją decyzję.

Na początku drugiej połowy Suarez ponownie trafił do siatki, ale wcześniej Urugwajczyk, podobnie jak w pierwszych 45 minutach, był na spalonym.

W 65. minucie na murawie pojawił się Koke. To był 350. występ tego pomocnika w barwach Atletico w lidze. Spośród graczy tego klubu więcej spotkań na koncie mają tylko Adelardo (401) i Tomas Renones (367).

Gospodarze świetną okazję na wyrównanie mieli pięć minut przed po końcem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podopieczni Simeonego wybili piłkę, ale głową zagrał ją Victor Rodriguez. Ta dotarła do Antonia Barragana, który przestrzelił z kilku metrów.

Jeszcze lepszą mieli w pierwszej minucie doliczonego czasu. Po ręce Llorentego w polu karnym Elche dostało "jedenastkę", ale Fidel trafił piłką w słupek.

Atletico pozostanie po 34. kolejce liderem Primera Division, a za tydzień czeka go spotkanie z Barceloną na Camp Nou.

Jan Oblak
46′ Helibelton Palacios Zapata
Stefan Savić90′
Daniel Pedro Calvo San Román
Mario Hermoso Canseco
Diego González Polanco
José Gimenez82′
80′ José Manuel Sánchez Guillén
Marcos Llorente Moreno  23′
José Raúl Gutiérrez Parejo
Kieran Trippier
46′ José Antonio Morente Oliva
Ángel Martín Correa65′
90′ (k.) Fidel Chaves de la Torre
Thomas Lemar36′ 57′
80′ Iván José Marcone
Yannick Carrasco41′
69′ 71′ Pere Milla Peña
Geoffrey Edwin Kondogbia
75′ Lucas Ariel Boyé
Luis Suarez82′
Lluís Andreu i Ruiz
Ivo Grbić
Edgar Badia Guardiola
Felipe Augusto de Almeida Monteiro82′
46′ 76′ Antonio Barragan
Szime Vrsaljko
Gonzalo Cacicedo Verdú
Hector Herrera
Miguel Ángel Garrido Cifuentes
Jorge Resurrecion Merodio Koke65′
80′ José Antonio Ferrández Pomares
. Saul Niguez82′
Omenuke Mfulu
Lucas Torreira Di Pascua
46′ Pablo Piatti
Victor Machin Perez Vitolo
80′ Víctor Rodríguez Romero
Moussa Dembélé
Luismi Sanchez
João Félix Sequeira57′
71′ Juan Francisco Martínez Modesto