• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Deportivo Alaves - Real Madryt 1-4 w meczu 20. kolejki Primera Division

Real Madryt robił, co mógł, by zrehabilitować się za porażkę w Pucharze Króla. "Królewscy" wygrali 4-1 z Deportivo Alaves w meczu 20. kolejki Primera Division.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Real Madryt udał się do Alaves bez zakażonego koronawirusem Zinedine'a Zidane'a oraz chcąc zmazać plamę po bolesnej porażce z trzecioligowcem w Pucharze Króla. I zaczął spotkanie mocno "naładowany".

Gospodarze zresztą nie robili "Królewskim" większych problemów, kiedy ci otwierali wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Casemiro skierował piłkę do bramki przy bardzo biernej postawie obrońców.

Real przyspieszył znacznie w końcówce pierwszej połowy. Najpierw fantastyczną "bombą" bramkarza pokonał Karim Benzema, a później na listę strzelców wpisał się Eden Hazard. Belg zdobył bramkę po znakomitej asyście Toniego Kroosa.

Po zmianie stron w grze Deportivo coś ruszyło - na tyle, że w 60. minucie bramkę na 1-3 zdobył Joselu. Do bramki trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Gospodarzom nie udało się jednak złapać kontaktu z Realem. Wkrótce po tej bramce swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Karim Benzema.

"Królewscy" są na drugim miejscu w tabeli Primera Division. Do prowadzącego Atletico Madryt tracą cztery punkty, ale mają aż dwa mecze rozegrane więcej.

20. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-01-23 21:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández

Thibaut Courtois
10′ 46′ Joaquín Navarro Jiménez
Lucas Vázquez Iglesias
79′ Víctor Laguardia Cisneros
Luka Modrić77′
46′ Rodrigo Andrés Battaglia
Toni Kroos
72′ Tomás Pina Isla
Casemiro  15′
46′ Luis Jesús Rioja González
Marco Asensio Willemsen77′
 59′ 78′ José Luis Sanmartín Mato
Karim Benzema  41′, 70′ 87′
90′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Álvaro Odriozola Arzallus77′
46′ 49′ Manuel Alejandro García Sánchez
Antonio Blanco Conde
José Ignacio Peleteiro Ramallo
Alarcon Suarez Isco77′
72′ Pere Pons Riera
Mariano Díaz Mejía
46′ 85′ Borja Sainz Eguskiza
Vinicius Junior63′
78′ Brum Deyverson

46′ Lucas Pérez Martínez