• 6 .Atletico Madryt (45 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (42 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (38 pkt.)

Deportivo Alaves – Barcelona 0-2 w 34. kolejce Primera Division

Barcelona trochę męczyła się w pierwszej połowie w Alaves, ale ostatecznie wygrała 2-0. To oznacza, że już w środę może zostać nowym mistrzem Hiszpanii. Jest jeden warunek – Atletico musi przegrać u siebie z Valencią.

Zobacz wyniki hiszpańskiej Primera Division

Po pierwszych dziesięciu minutach wydawało się, że goście nie będą mieli problemów w Alaves. Przewaga Barcelony była tak wyraźna, że Katalończycy mieli prawie 90 proc. posiadania piłki. A jednak mistrzowie Hiszpanii bardzo długo męczyli się z rywalami.

Powód? Duże zmiany w składzie. Leo Messi i Jordi Alba siedli tym razem na ławce, najpewniej oszczędzani przed ważnym meczem z Liverpoolem w przyszłym tygodniu, a Ivan Rakitić w ogóle nie przyjechał do Alaves.

34. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-23 21:30 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Widzów: 18735 | Arbiter: A. Vega

1

Dlatego w pierwszej połowie klarownych sytuacji było niewiele. W zasadzie tylko jednak, gdy po podaniu Coutinho Suarez znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie wykorzystał znakomitej okazji (6.). Barca nie potrafiła przebić muru ustawionego przez gospodarzy.

Udało się dopiero po przerwie. Najpierw zespołową akcję zakończył Alena strzałem z kilku metrów, chwilę potem Suarez pewnie podwyższył z karnego. Po drodze było jeszcze trafienie Pique, ale ze spalonego.

1

Na ostatnie pół godziny, tuż po drugiej bramce, na boisku pojawił się Messi.

Deportivo Alaves - Barcelona 0-2 (0-0)

0-1 Alena (54.), 0-2 Suarez (60., z karnego)

Deportivo Alaves: Pacheco - Vigaray, Navarro, Laguardia, Ely (73. Twumasi), R. Duarte - Rolan (46. Brasanac), Mubarak, Pina, Jony (82. Guidetti) - Baston.

Barcelona: ter Stegen - N. Semedo (71. Alba), Piqué, Umtiti, Roberto - Arturo Vidal, Busquets, Alena (88. Arthur) - O. Dembele (62. Messi), L. Suarez, Coutinho.

Gerard Pique
71′ Rodrigo Ely
Sergi Roberto
Víctor Laguardia Cisneros
Nelson Semedo70′
Carlos Martín Vigaray
Samuel Umtiti
56′ Joaquín Navarro Jiménez
Philippe Coutinho76′
90′ Tomás Pina Isla
Carles Aleña Castillo  54′ 87′
33′ 81′ Jonathan Rodríguez Menéndez
Sergio Busquets
Mubarak Wakaso
Arturo Vidal
Borja González Tomás
Ousmane Dembélé61′
46′ Diego Alejandro Rolan Silva