Czterominutowy przebłysk geniuszu Messiego ratuje Barcę!

Trwający cztery minuty przebłysk geniuszu Leo Messiego dał Barcelonie niezwykle cenne zwycięstwo na gorącym terenie, jakim jest Estadio Reyno de Navarra w Pampelunie. "Duma Katalonii" pokonała Osasunę 2-1.

Bardzo długo zanosiło się na to, że pałająca chęcią odzyskania mistrzostwa Hiszpanii Barca straci punkty w Pampelunie. Pierwsza połowa była rozgrywana w piekącym słońcu, do jakiego gwiazdy z Barcelony nie są przyzwyczajone.  To słońce zaświeciło dla Osasuny w 16. minucie. Z lewej strony pięknie podał Rolando Perez. Piłka była za wysoko, by złapał ją Vicotr Valdes, akcję zamknął Joseba Llorente popisując się uderzeniem bez przyjęcia w okienko.

Barca atakowała, próbowała odrobić straty, ale waliła głową w mur. Słabo w spiekocie sprawował się Andres Iniesta, Messi był potrajany, a czasem pilnowało go nawet czterech rywali. Wobec tego słynny Argentyńczyk obsługiwał podaniami kolegów. Po jego zagraniu w dobrej okazji znalazł się Cristian Tello, ale jego strzał obronił Andres Fernandez.

W 26. min powinno być 1-1, ale Iniesta - mając przed sobą pustą bramkę - kopnął piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie zaszło słońce, za to na boisko wszedł Xavi za Iniestę (w 70. minucie). Ataki "Dumy Katalonii" nabrały tempa, stały się bardziej składne. Już w 72. min Messi wypuścił w bój Alexisa Sancheza, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem. Za moment Leo zaczął i zakończył atak strzałem z siedmiu metrów po ziemi do siatki, po rozegraniu Pedro i przy asyście Sancheza. Cztery minuty później Xavi posłał piłkę na lewe skrzydło, skąd do Messiego dograł Jordi Alba, a Lionel z pierwszej piłki kopnął w lewy róg i Andres Fernandez nie miał szans na interwencję.

Gol na 1-2 padł w okresie, gdy Osasuna grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Punal.

Barca zadebiutowała w nowym komplecie wyjazdowych strojów, utrzymanym w kolorystyce żółto-pomarańczowej.