Reklama

Reklama

  • 1 .Real Sociedad San Sebastián (24 pkt.)
  • 2 .Atletico Madryt (23 pkt.)
  • 3 .Villarreal CF (20 pkt.)
  • 4 .Real Madryt (17 pkt.)
  • 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Cristiano Ronaldo w Barcelonie strzelałby po 120 bramek?

Agent piłkarski Jorge Mendes udzielił kontrowersyjnego wywiadu portugalskiemu dziennikowi "A Bola". Zdaniem Mendesa Cristiano Ronaldo grając w Barcelonie strzelałby po 120 bramek rocznie, a na kolejnego tak utalentowanego zawodnika świat futbolu będzie czekał kilkaset lat!

"Wiem, że moje słowa wzbudzą sporo kontrowersji, ale nie dbam o to. Jeżeli Ronaldo grałby w Barcelonie, strzelałby po 120 bramek rocznie. Najlepszy piłkarz świata w najlepszym zespole świata właśnie tyle bramek mógłby zdobywać. Gdyby Ronaldo był w klubie, który utrzymuje się przy piłce przez 75 procent czasu gry, to byłoby tak jakby rozgrywał trzy spotkania w jeden wieczór" - uważa Mendes.

Reklama

Słynny agent porównał w ten sposób możliwości największej gwiazdy ze swojej stajni z Leo Messim, który regularnie zdobywa po kilkadziesiąt bramek w sezonie Primera Division. Jak widać na Mendesie liczby Argentyńczyka nie robią większego wrażenia.

Jego zdaniem najlepszym piłkarzem świata jest Ronaldo, drugiego równie dobrego piłkarza nie ma na horyzoncie i nie będzie jeszcze przez długi czas. "Taki zawodnik jak Cristiano nie pojawi się na świecie przez najbliższych 500 lat" - podkreśla Mendes.

Za dwa tygodnie na uroczystej gali w Zurychu poznamy laureata Złotej Piłki, czyli najlepszego piłkarza 2013 roku. W grze o najcenniejszą indywidualną nagrodę w świecie futbolu pozostało trio: Ronaldo, Messi i Franck Ribery. Wytypowanie faworyta Mendesa jest oczywiste.

"Cristiano to najbardziej kompletny piłkarz globu. Gra bardzo dobrze lewą i prawą nogą, a także głową. Całkowicie poświęca się zespołowi" - zaznacza agent CR7.

W ostatnich latach Ronaldo był najpoważniejszym rywalem Messiego w wyścigu o Złotą Piłkę, ale nagroda trafiała w ręce Argentyńczyka. Czy w tym roku przerwie serię lidera Barcelony, czy duet gwiazd z Primera Division pogodzi Ribery?

"W poprzednich sezonach Ronaldo miał wielkie szanse, ale nie zdobywał Złotej Piłki. Nawet jeżeli nie jest powszechnie uważany za najlepszego piłkarza świata i tak o dwa poziomy wyprzedza wszystkich konkurentów. Żaden z obecnych zawodników nie jest w stanie zbliżyć się do tego pułapu" - twierdzi Mendes.

Laureata Złotej Piłki poznamy 13 stycznia. 

Najlepszy piłkarz świata zdaniem Roberta Lewandowskiego

Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama