Reklama

Reklama

Cristiano Ronaldo stawił się w sądzie w Pozuelo de Alarcon

Piłkarz reprezentacji Portugalii i Realu Madryt Cristiano Ronaldo w poniedziałek stawił się w sądzie w Pozuelo de Alarcon, aby zeznawać w sprawie oskarżeń o oszustwa podatkowe. Za pośrednictwem agentów odrzucił wszystkie zarzuty.

Ronaldo jest oskarżony o oszukanie fiskusa na sumę 14,7 mln euro. Zawodnik Realu Madryt miał się dopuścić przestępstwa w latach 2011-14. Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności. Portugalczyk pojawił się w sądzie leżącym w bogatej dzielnicy Madrytu, gdzie mieszka, przyjeżdżając w samochodzie z zaciemnionymi szybami, a do budynku dostał się przez garaż, żeby uniknąć spotkania ze zgromadzonymi na zewnątrz dziennikarzami.

Piłkarz miał porozmawiać z mediami po zakończeniu przesłuchania. Rozpoczęło się ono o 11.50, a skończyło parę minut po 13. Na zawodnika "Królewskich" przed budynkiem sądu czekało ponad 200 dziennikarzy.

Reklama

Kwadrans po 13 poinformowano jednak, że Ronaldo nie spotka się z mediami, tylko zostanie wydane oświadczenie prasowe, a Portugalczyk jest już w drodze do domu.

W oświadczeniu prokuratury zaznaczono, że Ronaldo świadomie użył utworzonej w 2010 r. "struktury biznesowej", by ukryć swoje dochody w Hiszpanii za przekazanie praw do wizerunku.

W pozwie, który bazuje na informacjach pochodzących z agencji podatkowej AEAT, podkreślono, że Ronaldo popełnił "dobrowolnie i świadomie" cztery przestępstwa podatkowe.

"Nie było żadnej struktury biznesowej, ukrywania ani intencji ukrywania czegokolwiek" - napisała wcześniej w oświadczeniu reprezentująca piłkarza agencja Gestifute.

Z aktu oskarżenia wynika, że Ronaldo rozpoczynając w 2009 r. pracę na terytorium Hiszpanii, jako zawodnik madryckiego Realu, zadeklarował, że będzie rozliczał się z fiskusem tego kraju. Tymczasem kilkanaście miesięcy później Portugalczyk przekazał prawa do zarządzania swoim wizerunkiem towarzystwu Tollin Associates LTD z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Według rejestru spółek Portugalczyk był jedynym właścicielem tejże firmy.

Według amerykańskiego magazynu "Forbes", Ronaldo jest obecnie piątym najlepiej zarabiającym celebrytą na świecie, a pierwszym sportowcem. Pochodzący z Madery piłkarz zarobił w tym roku już ponad 93 mln euro.

Real Madryt w ramach przygotowań do sezonu brał udział w towarzyskim turnieju International Champions Cup w USA. "Królewscy" ponieśli trzy porażki, a w żadnym z tych meczów Ronaldo nie wystąpił. W nocy ze środy na czwartek w Chicago Real zagra towarzyskie spotkanie z gwiazdami ligi MLS. Natomiast ósmego sierpnia w Skopje "Królewscy" zmierzą się z Manchesterem United w meczu o Superpuchar UEFA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama