Reklama

Reklama

Cristiano Ronaldo oskarżony przez prokuraturę o ukrywanie dochodów

Hiszpańska prokuratura poinformowała, że złożyła pozew przeciwko portugalskiemu piłkarzowi Cristianowi Ronaldowi, którego oskarża o możliwe oszustwa podatkowe na sumę 14,7 mln euro. Zawodnik Realu Madryt miał się dopuścić przestępstwa w latach 2011-14.

W oświadczeniu prokuratury zaznaczono, że Ronaldo świadomie użył utworzonej w 2010 roku "struktury biznesowej", by ukryć swoje dochody w Hiszpanii za przekazanie praw do wizerunku.

Portugalczyk został oskarżony o "cztery przestępstwa przeciwko skarbowi państwa pomiędzy 2011 a 2014 rokiem, na które składają się oszustwa podatkowe na kwotę 14 768 897 euro" - napisano w oświadczeniu.

Przy przygotowaniu pozwu oparto się na informacjach z agencji podatkowej AEAT.

Ronaldo jest kolejną gwiazdą piłki w Hiszpanii, który ma problemy z podatkami.

Reklama

Lionel Messi z Barcelona został skazany na 21 miesięcy pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 2,09 mln euro.

29-letni napastnik i jego ojciec Jorge Horacio Messi zostali uznani winnymi użycia firm w różnych krajach w celu uniknięcia podatków na kwotę 4,16 mln euro za prawa do wizerunku w latach 2007-09.

Jak to jest jednak w Hiszpanii w przypadku osób skazanych po raz pierwszy na mniej niż dwa lata i nie w sprawie karnej, to wyrok został zawieszony.

Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu za oszustwa podatkowe został także skazany Javier Mascherano, inny piłkarz Barcelony.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL