Reklama

Reklama

  • 1 .Real Sociedad San Sebastián (24 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (21 pkt.)
  • 3 .Sevilla FC (21 pkt.)
  • 4 .Real Betis Balompié (21 pkt.)
  • 5 .Rayo Vallecano (19 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (19 pkt.)
  • 7 .Atletico Madryt (18 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (17 pkt.)

Cristiano Ronaldo najlepszym sportowcem Europy w 2016 roku

Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym sportowcem Europy 2016 roku w 59. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej. Dziewiąte miejsce zajęła Anita Włodarczyk.

W ankiecie głosowało 27 agencji prasowych z Europy. Każda z agencji biorących udział w ankiecie przedstawiła własną "10" najlepszych.

31-letni Ronaldo, który wyraźnie wyprzedził brytyjskiego tenisistę Andy'ego Murraya oraz węgierską pływaczkę Katinkę Hosszu, w 2016 roku zdobył mistrzostwo Europy z reprezentacją Portugalii, a z Realem Madryt sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów i klubowych mistrzostwach świata. Był także królem strzelców Champions League. W grudniu po raz czwarty został zdobywcą Złotej Piłki w plebiscycie magazynu "France Football".

Reklama

To pierwsze zwycięstwo piłkarza w sięgającej 1958 roku historii plebiscytu Polskiej Agencji Prasowej.

Najwyżej spośród polskich sportowców uplasowała się Anita Włodarczyk - 9. miejsce. Skoczek narciarski Kamil Stoch sklasyfikowany na 45. pozycji, a piłkarz Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski na 55.

W sumie w tegorocznej edycji zgłoszono 70 sportowców z 30 państw - 26 kobiet i 44 mężczyzn reprezentujących 34 dyscypliny. Najwięcej sportowców - dziewięciu - pochodziło z Niemiec, siedmiu z Rosji, sześciu z W. Brytanii, po pięciu z Francji i Hiszpanii, po trzech z Holandii, Polski, Serbii, po dwóch z Belgii, Norwegii, Czech, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier i Włoch, natomiast po jednym z Austrii, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Gruzji, Słowacji, Białorusi, Danii, Bułgarii, Szwecji, Litwy, Słowenii, Irlandii Północnej, Kosowa i Portugalii.

 1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - piłka nożna              204 pkt

 2. Andy Murray (W.Brytania)- tenis                           180

 3. Katinka Hosszu (Węgry) - pływanie                         136

 4. Nico Rosberg (Niemcy) - Formuła 1                         115

 5. Mohamed Farah (W.Brytania) - lekkoatletyka                 93

 6. Angelique Kerber (Niemcy) - tenis                          77

 7. Martin Fourcade (Francja) - biathlon                       74

 8. Marcel Hirscher (Austria) - narciarstwo alpejskie          54

 9. Anita Włodarczyk (Polska) - lekkoatletyka                  42

10. Chris Froome (W.Brytania) - kolarstwo                      38

...

11. Peter Sagan (Słowacja) - kolarstwo                         36

12. Jason Kenny (W.Brytania) - kolarstwo                       28

13. Marc Marquez (Hiszpania) - sport motocyklowy               19

14. Fabian Hambuechen (Niemcy) - gimnastyka sportowa           18

15. Sandra Perkovic (Chorwacja) - lekkoatletyka                17

16. Peter Prevc (Słowenia) - skoki narciarskie                 17

17. Magnus Carlsen (Norwegia) - szachy                         16

    Danuta Kozak (Węgry) - kajakarstwo                         16

19. Antoine Griezmann (Francja) - piłka nożna                  16

    Teddy Riner (Francja) - judo                               16

21. Lara Gut (Szwajcaria) - narciarstwo alpejskie              15

22. Matej Toth (Słowacja) - lekkoatletyka                      14

23. Novak Djokovic (Serbia) - tenis                            10

24. Fabian Cancellara (Szwajcaria) - kolarstwo                 10

    Majlinda Kelmendi (Kosowo) - judo                          10

    Julia Stiepanowa (Rosja) - lekkoatletyka                   10

    Jiewgienia Miedwiediewa (Rosja) - łyżwiarstwo figurowe     10 

28. Gareth Bale (Walia) - piłka nożna                           9

    Christian Harting (Niemcy) - lekkoatletyka                  9

30. Wasyl Łomaczenko (Ukraina) - boks                           8

    Margarita Mamun (Rosja) - gimnastyka artystyczna            8

    Milos Teodosic (Serbia) - koszykówka                        8 

33. Max Verstappen (Holandia) - Formuła 1                       8

    Ekaterini Stefanidi (Grecja) - lekkoatletyka                8

    Carolina Marin (Hiszpania) - badminton                      8

36. Greg Van Avermaet (Belgia) - kolarstwo                      7

    Nafissatou Thiam (Belgia) - lekkoatletyka                   7

38. Sanne Weavers (Holandia) - gimnastyka sportowa              7

    Ruth Beitia (Hiszpania) - lekkoatletyka                     7

    Jana Jegorian (Rosja) - szermierka                          7 

    Aksel Lind Svindal (Norwegia) narciarstwo alpejskie         7

    Martina Sablikova (Czechy) - łyżwiarstwo szybkie            7  

43. Henrik Stenson (Szwecja) - golf                             6

44. Garbine Muguruza (Hiszpania) - tenis                        6

45. Kamil Stoch (Polska) - skoki narciarskie                    5

    Daniel Narcisse (Francja) - piłka ręczna                    5

    Niccolo Campriani (Włochy) - strzelectwo                    5

    Mireia Belmonte (Hiszpania) - pływanie                      5

    Laura Ludwig/Kira Walkenhorst - Niemcy - siatkówka plażowa  5

    Aleksandr Lesun (Rosja) - pięciobój nowoczesny              5

51. Mark Selby (W.Brytania) - snooker                           4

    Mikel Hansen (Dania) - piłka ręczna                         4

    Gabriela Koukalova (Czechy) - biathlon                      4

54. Nando de Colo (Francja) - koszykówka                        3  

55. Iwan Cichan (Białoruś) - lekkoatletyka                      3

    Roman Własow (Rosja) - zapasy                               3

    Alessandro Zanardi (Włochy) sport samochodowy               3

    Robert Lewandowski (Polska) - piłka nożna                   3

    Filip Filipovic (Serbia) - piłka wodna                      3

60. Rory McIlroy (Irlandia Płn.) - golf                         2

61. Łasza Tałachadze (Gruzja) - podnoszenie ciężarów            1

    Dafne Schippers (Holandia) - lekkoatletyka                  1           

    Radosław Jankow (Bułgaria) - snowboard                      1

    Laura Dahlmeier (Niemcy) - biathlon                         1

    Laura Asadauskaite (Litwa) - pięciobój nowoczesny           1

    Aleksander Owieczkin (Rosja) - hokej na lodzie              1

    Sebastian Brende (Niemcy) - kajakarstwo                     1

    Ołeksander Usyk (Ukraina) - boks                            1

    Isabel Werth (Niemcy) - jeździectwo                         1

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje