• 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Celta Vigo - FC Barcelona 0-3 w 4. kolejce Primera Divison

FC Barcelona pokonała na wyjeździe 3-0 Celtę Vigo, choć całą drugą połowę grała z brakiem jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Clementa Lengleta. "Duma Katalonii" ponownie zaprezentowała futbol na bardzo wysokim poziomie.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Dla Barcelony, która z opóźnieniem rozpoczęła sezon, było to dopiero drugie ligowe spotkanie. "Duma Katalonii" może być zadowolona ze swojego początku pod wodzą Ronalda Koemana - po tym, jak przed tygodniem rozbiła 4-0 Villarreal, dziś poradziła sobie z Celtą Vigo, choć całą drugą połowę grała ze stratą jednego zawodnika.

Barcę osłabił tuż przed przerwą Clement Lenglet, który po uderzeniu łokciem rywala obejrzał drugą żółtą kartkę. Obrońca protestował, a razem z nim Gerard Pique, który obejrzał za to nawet żółty kartonik. Nic jednak nie wskórali - Barcelona musiała radzić sobie w dziesiątkę.

I dała radę, a na pewno sporym ułatwieniem dla piłkarzy Koemana był fakt, iż już wcześniej prowadzili po trafieniu Ansu Fatiego. 17-latek znów błysnął znakomitą formą, po tym jak mecz przeciwko Villarreal zakończył z dwoma trafieniami.

Mimo gry w osłabieniu Barca w drugiej połowie powiększyła swoją przewagę. Po indywidualnej akcji Lionel Messi oddał strzał prawą nogą, a odbita od Lucasa Olazy piłka wpadła do bramki i akcja zakończyła się samobójczym trafieniem.

Niedługo po tym Messi osobiście trafił do siatki, dobijając z bliska strzał Philippe'a Coutinho, który odbił się od słupka. Argentyńczyk był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

Z biegiem czasu Celta Vigo coraz bardziej się otwierała i została za to skarcona kontratakiem w doliczonym czasie gry. Po indywidualnej akcji Messiego bramkarz obronił jego strzał, ale Sergi Roberto wolejem umieścił piłkę w bramce - 3-0.

Dzięki wygranej Barcelona przesunęła się na piąte miejsce w tabeli, choć ma aż dwa mecze zaległe. Celta Vigo, po wygranej i dwóch remisach, zaliczyła pierwszą przegraną w sezonie.

Celta Vigo - FC Barcelona 0-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Fati (11.), 0-2 Olaza (51. - bramka samobójcza), 0-3 Sergi Roberto (90+5.).

Czerwona kartka: Barcelona - Lenglet (42.).

Sergi Roberto  90′
39′ 46′ Joseph Aidoo
Gerard Pique42′
51′ (samob.) Lucas René Olaza Catrofe
Clément Nicolas Laurent Lenglet23′ 42′
32′ José Manuel Fontán Mondragón
Jordi Alba84′
75′ Jeison Fabián Murillo Cerón
Sergio Busquets87′
60′ Gabriel Veiga Novas
Antoine Griezmann45′
Denis Suarez
Anssumane Fati  11′ 72′
69′ 74′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Frenkie de Jong
60′ Emre Mor
Philippe Coutinho72′
Iago Aspas
Lionel Messi
Iago Domínguez Rodríguez
Ignacio Peña Sotorres
32′ 48′ Nestor Araujo Razo
Arnau Tenas Ureña
Sergio Carreira Vilariño
Ronald Federico Araújo da Silva45′
46′ Miguel Baeza Pérez
Santiago Ramos Mingo
74′ 90′ Francisco José Beltrán Peinado
Konrad De La Fuente
60′ Santiago Mina Lorenzo
Ousmane Dembélé
60′ Manuel Agudo Duran Nolito