• 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Celta Vigo - Atletico Madryt 2-0

Niespodzianka w niedzielnym meczu 23. kolejki Primera Division. Obrońcy mistrzowskiego tytułu piłkarze Atletico Madryt przegrali na wyjeździe z Celtą Vigo 0-2 (0-0).

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi golami.

W 57. minucie Mario Suarez zatrzymał nieprzepisowo w polu karnym Nolito. Sędzia podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, którą na gola zamienił sam poszkodowany.

Goście ruszyli do odrabiania strat. W 60. minucie piekielnie mocny strzał z 18 metrów oddał Saul. Sergio Alvarez z trudem odbił piłkę i na dodatek poradził sobie również z dobitką Antoine'a Griezmanna.

Bramkarz Celty wspaniale interweniował również kilka minut później, kiedy zatrzymał piłkę na linii bramkowej po uderzeniu Griezmanna.

W 72. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję. Piłka wędrowała jak po sznurku i końcu dotarła do Fabiana Orellana, który strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Miquela Moyę.

Ten stracony gol wyraźnie podciął skrzydła gościom. Podopieczni Diego Simeone walczyli do końca, ale nie byli w stanie znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych piłkarzy Celty.

Po tej porażce strata Atletico do lidera Realu Madryt wynosi już siedem punktów, a do drugiej Barcelony sześć.

Celta Vigo - Atletico Madryt 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Nolito (59. - rzut karny), 2-0 Fabian Orellana (71.)

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: Atletico Madryt | celta vigo | Real Madryt | FC Barcelona | Primera Division