• 6 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 7 .Espanyol Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (0 pkt.)

CD Leganes - Real Madryt 1-1 w meczu 32. kolejki Primera Division

Real Madryt tylko zremisował na wyjeździe 1-1 z CD Leganes w meczu 32. kolejki Primera Division. Drużyna gospodarzy była nawet bliska sprawienia niespodzianki.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Bez kontuzjowanych Thibaut Courtoisa, Toniego Kroosa, Sergio Ramosa i Viniciusa Juniora drużyna "Królewskich" udała się na wyjazdowy mecz z Leganes. W tej sytuacji szansę od pierwszej minuty dostali m.in. Nacho, Federico Valverde oraz Marco Asensio.

W pierwszej połowie gra "Królewskich" niespecjalnie się kleiła. Podopieczni Zinedine Zidane'a oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę przeciwnika, z których żaden nie był groźny.

Na domiar złego dla Realu, Leganes tuż przed końcem pierwszej połowy zaatakowało i wyszło na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na 16 m do Jonathana Silvy, a ten precyzyjnym strzałem wewnętrzną częścią stopy nie dał szans Keylorowi Navasowi!

Real do wyrównania doprowadził sześć minut po przerwie. Karim Benzema dostał prostopadłe podanie w pole karne od Luki Modricia i choć jego pierwsze uderzenie obronił bramkarz, to przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia.

Od tamtej pory gra znowu toczyła się jednak głównie w środku pola i "Królewscy" nie mieli pomysłu na "ugryzienie" przeciwnika. Widział to Zidane, który w 77. minucie zdjął z boiska Isco, posyłając do boju Lucasa Vazqueza. Chwilę później na boisku pojawił się Gareth Bale.

Te zmiany nie przyniosły jednak spodziewanej korzyści i Real podzielił się punktami z Leganes. Madrycki zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli z czterema punktami straty do drugiego Atletico Madryt. Leganes jest na 11. miejscu.

32. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-15 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 11638 | Arbiter: D. Medié Jiménez
. Nacho
 45′ Jonathan Cristian Silva
Raphael Varane
Dimitrios Siovas
Marco Asensio Willemsen61′ 81′
71′ Javier Eraso Goñi
Alarcon Suarez Isco77′
Ruben Salvador Perez Del Marmol
Casemiro
85′ Mikel Vesga Arruti
Luka Modrić
65′ Guido Marcelo Carrillo
Jesús Vallejo Lázaro
71′ Nabil El Zhar
Daniel Ceballos Fernández
85′ José Luis García del Pozo
Marcos Llorente Moreno
65′ Youssef En-Nesyri