Reklama

Reklama

Camp Nou zostanie radykalnie przebudowane

Członkowie piłkarskiego klubu FC Barcelona opowiedzieli się w referendum za radykalną przebudową stadionu Camp Nou. Koszty oceniono na 600 mln euro. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić 105 tys. kibiców, o 7 tys. więcej niż dotychczas.

Jak "Duma Katalonii" poinformowała w sobotnim głosowaniu wzięło udział prawie 1/3 wszystkich osób do tego uprawnionych. Aż 72 procent uważa, że legendarne Camp Nou należy radykalnie przebudować, a nie tylko przeprowadzić remont.

Prace mają rozpocząć się w maju 2017 roku i zakończyć w lutym 2021. W tym czasie piłkarze będą mogli normalnie grać na stadionie. Camp Nou już teraz uważany jest za jeden z największych stadionów na świecie, ale uchodzi także za przestarzały.

Obok ma powstać hala sportowa na 12 tys. miejsc, w której będą mecze m.in. koszykówki i piłki ręcznej. Zniknie za to drugie boisko piłkarskie, na którym swoje spotkania rozgrywała do tej pory kadra B.

Reklama

200 mln euro ma pochodzić z kredytu, jaki klub chce zaciągnąć w banku. Kolejne 200 mln ze środków własnych i 200 mln od sponsora, który będzie miał prawo do umieszczenia swojej nazwy obok Camp Nou.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy