Reklama

Reklama

Camp Nou zostanie radykalnie przebudowane

Członkowie piłkarskiego klubu FC Barcelona opowiedzieli się w referendum za radykalną przebudową stadionu Camp Nou. Koszty oceniono na 600 mln euro. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić 105 tys. kibiców, o 7 tys. więcej niż dotychczas.

Jak "Duma Katalonii" poinformowała w sobotnim głosowaniu wzięło udział prawie 1/3 wszystkich osób do tego uprawnionych. Aż 72 procent uważa, że legendarne Camp Nou należy radykalnie przebudować, a nie tylko przeprowadzić remont.

Prace mają rozpocząć się w maju 2017 roku i zakończyć w lutym 2021. W tym czasie piłkarze będą mogli normalnie grać na stadionie. Camp Nou już teraz uważany jest za jeden z największych stadionów na świecie, ale uchodzi także za przestarzały.

Obok ma powstać hala sportowa na 12 tys. miejsc, w której będą mecze m.in. koszykówki i piłki ręcznej. Zniknie za to drugie boisko piłkarskie, na którym swoje spotkania rozgrywała do tej pory kadra B.

Reklama

200 mln euro ma pochodzić z kredytu, jaki klub chce zaciągnąć w banku. Kolejne 200 mln ze środków własnych i 200 mln od sponsora, który będzie miał prawo do umieszczenia swojej nazwy obok Camp Nou.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL