• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

CA Osasuna - FC Barcelona 2-2. Gol 16-letniego Fatiego

FC Barcelona tylko zremisowała 2-2 na wyjeździe z CA Osasuna w 3. kolejce LaLiga. Jedną z bramek dla "Dumy Katalonii" zdobył Ansu Fati. 16-latek został najmłodszym strzelcem bramki w historii klubu!

Wciąż bez Lionela Messiego i Luisa Suareza przystępowała "Duma Katalonii" do starcia z Osasuną. Także z powodu kontuzji pauzować musiał dziś Ousmane Dembele, przez co Antoine Griezmann atakujące trio musiał stworzyć z Rafinhą i Perezem Sayolem.

Pierwsza połowa w wykonaniu Barcy była nadzwyczaj kiepska. Piłkarze Ernesto Valverde nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala, a na dodatek już od 7. minuty przegrywali. Piękną bramkę potężnym strzałem z woleja zdobył Roberto Torres.

Trener Barcy w przerwie meczu postanowił zagrać va banque, wpuszczając na boisko 16-letniego Ansu Fatiego, który przed tygodniem został jednym z najmłodszych piłkarzy, którzy kiedykolwiek zagrali dla dorosłej drużyny Barcelony.

Okazało się, że Valverde miał trenerskiego nosa. Już sześć minut po wejściu rewelacyjny 16-latek wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową zdobył bramkę na 1-1! Tym samym Fati został trzecim najmłodszym strzelcem gola w historii ligi hiszpańskiej i najmłodszym strzelcem w historii Barcelony. Dokonał tego w wieku 16 lat i 304 dni.

Chwilę później na boisku pojawił się Arthur, zmieniając Rafinhę. Ta decyzja również szybko przyniosła skutek. Brazylijczyk zwiódł rywala na linii pola karnego i precyzyjnym strzałem wyprowadził Barcę na prowadzenie!

10 minut przed końcem znów jednak ze szczęścia szaleli gospodarze. Gerard Pique zagrał piłkę ręką w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Torres!

CA Osasuna - FC Barcelona 2-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Torres (7.), 1-1 Fati (51.), 2-1 Arthur (64.), 2-2 Torres (81. - z rzutu karnego).

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-08-31 17:00 | Stadion: Estadio El Sadar | Widzów: 16764 | Arbiter: J. Martínez Munuera

Nelson Semedo46′
65′ Rubén García Santos
Alcantara Rafinha53′
13′ 71′ Francisco Perez Merida
Sergio Busquets
 7′, 81′ (k.) Roberto Torres Morales
Frenkie de Jong37′ 82′
43′ 78′ Brandon Thomas Llamas
Moussa Wagué
65′ Robert Ibáñez Castro
Ivan Rakitić
71′ 90′ Jon Moncayola Tollar
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo53′  64′
Lopez Alvarez Adrian
Arturo Vidal82′
78′ Juan Villar Vázquez