Reklama

Reklama

Bramkarze Barcelony niezadowoleni z sytuacji w klubie

Claudio Bravo i Marc-Andre ter Stegen przez ostatnie dwa lata dzielili wspólnie szatnię na Camp Nou. Chilijczyk występował w Primera Division, Niemiec w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów. Przed rozpoczęciem nowego sezonu obaj zameldowali się w gabinetach działaczy - donosi kataloński "Sport".

Primera Division - sprawdź terminarz!

Bramkarze Barcelony przez ostatnie dwa lata wspólnie pracowali dla dobra klubu, dzieląc się występami w różnych rozgrywkach. Obaj są klasowymi piłkarzami i nie mogą narzekać na brak ofert transferowych. Chilijczyk i Niemiec postanowili zamanifestować swoje niezadowolenie z sytuacji w klubie i pojawili się w klubowych biurach.

Powodem, dla którego Bravo i ter Stegen rozmawiali z działaczami katalońskiego klubu jest fakt, że obu przestał odpowiadać podział na rozgrywki i każdy z nich chciałby być numerem jeden "Dumy Katalonii". Chilijczyk i Niemiec zagrozili, że zmienią barwy klubowe, jeśli nie przypadnie im w udziale rola pierwszego bramkarza.

Reklama

Dygnitarze Barcelony okazali się jednak bardzo sprawiedliwi i obaj usłyszeli dokładnie to samo. Niemiec i Chilijczyk mogą opuścić Camp Nou, ale pod warunkiem, że wcześniej pojawi się ktoś, kto wykupi klauzule odstępnego zawarte w ich umowach.

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów może okazać się, że któryś z nich faktycznie opuści Camp Nou. Claudio Bravo poważnie interesuje się Manchester City z menadżerem Pepem Guardiolą na czele, a Marc-Andre ter Stegen to jeden z transferowych celów Liverpoolu i kilku zespołów z Bundesligi. Kwota odstępnego w umowie Chilijczyka to 40 milionów euro, zaś zapis w kontrakcie ter Stegena jest nieznany, ale szacowany na około 80 milionów euro.

Sytuacja Barcelony wydaje się być poważna, bo inny z katalońskich dzienników - "Mundo Deportivo" na swojej okładce zamieścił tytuł "Terremoto", co w języku polskim oznacza "Trzęsienie ziemi". W poprzednim sezonie Niemiec rozegrał 26 meczów we wszystkich rozgrywkach (9 czystych kont), a Bravo zaliczył 35 spotkań, zachowując 18 czystych kont.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy