Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (10 pkt.)
  • 2 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 3 .Atletico Madryt (10 pkt.)
  • 4 .Real Sociedad San Sebastián (9 pkt.)
  • 5 .Athletic Bilbao (8 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 8 .Real Club Deportivo Mallorca (7 pkt.)

Benzema chce konfrontacji z Valbueną. Jest oficjalne pismo

Jak podają francuskie media RMC Sport i „Le Parisien”, Karim Benzema chce bezpośredniej konfrontacji z Mathieu Valbueną przed sądem. Ma to pomóc Francuzowi w udowodnieniu swojej niewinności w sprawie szantażowania kolegi z reprezentacji sekstaśmą.

Prawnicy Benzemy wystosowali oficjalne pismo do sędziny Nathalie Boutard z prośbą o możliwość spotkania się obu zawodników twarzą w twarz przed sądem. Napastnik Realu Madryt chce w ten sposób wytłumaczyć się przed kolegą z drużyny z obarczających go zarzutów. Obecnie piłkarz ma zakaz komunikowania się z Mathieu Valbueną.

Jak podają francuskie media, Benzema zdecydował się wystosować pismo w dobrej wierze. Francuzowi zależy na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy. Zawodnik chce móc wrócić do reprezentacji i skupić się na grze w piłkę.

Reklama

- Pismo jest w drodze - powiedział jeden z prawników piłkarza Alain Jakubowicz.

Jeśli sędzia pozytywnie rozpatrzy prośbę zawodnika, to do jego spotkania z Valbueną może dojść już w najbliższych tygodniach.

Karim Benzema jest podejrzewany o udział w szantażowaniu Mathie Valbueny sekstaśmą. Sprawa ciągnie się od maja tego roku. W trakcie zgrupowania reprezentacji Francji Valbuena zaczął odbierać telefony od osób, które żądały zapłaty 150 tysięcy euro w zamian za nieudostępnienie filmu publicznie. Na początku listopada policja przesłuchała Benzemę, który znalazł się w gronie podejrzewanych o szantażowanie kolegi z reprezentacji. Francuz bronił się mówiąc, że nie miał złych zamiarów.

W wywiadzie udzielonym w ostatnich dniach francuskiej telewizji TF1 Benzema mówił, że to wielkie nieporozumienie. Podkreślił także, że nie żywi urazy do Valbueny i uważa, że reprezentacja na Euro 2016 w drużynie potrzebuje ich obu.

Według "Le Parisien", prezydent Francuskiej Federacji Piłki Nożnej Noël Le Graët w ten czwartek na specjalnej konferencji prasowej, ma ogłosić zakaz gry Benzemy w reprezentacji, aż do czasu wyjaśnienia sprawy.

Benzema tłumaczy się mediom w sprawie Valbueny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje