Reklama

Reklama

Barcelona. Lionel Messi prowadzi rozmowy na temat kontraktu

Lionel Messi prowadzi rozmowy z FC Barcelona w celu przedłużenia kontraktu, potwierdził Eric Abidal, dyrektor sportowy mistrza Hiszpanii.

Argentyńczyk w "Dumie Katalonii" występuje od 18 lat, jego umowa obowiązuje do czerwca 2021 roku.

"Rozmowy są prowadzone. Nie wiem, czy szybko pojawi się informacja o ich finalizacji, ponieważ wszystko zależy od piłkarza. My, jako klub, chcielibyśmy zakończyć sprawę tak szybko jak to możliwe" - powiedział Abidal, cytowany przez "Mundo Deportivo".

W zeszłym miesiącu minęło 15 lat, odkąd Messi zadebiutował w Barcelonie. Od tego czasu 32-letni Argentyńczyk strzelił 612 goli w 698 meczach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając rekordowe dla klubu 34 trofea.

Reklama

Od 2005 roku Messi już osiem razy przedłużał umowę, a ostatni podpis w 2017 roku pozwolił mu zostać najlepiej zarabiającym piłkarzem w Primera Division z gażą wynoszą 585 tysięcy euro tygodniowo.

W kontrakcie jest także klauzula odstępnego wynosząca 700 milionów euro, ale pozwalająca mu odejść za darmo po sezonie do klubu spoza Europy.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy