• 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (16 pkt.)

Barcelona kończyła w dziesiątkę, ratował ją ter Stegen

Barcelona zremisowała drugi mecz z rzędu w Primera Division i znowu zrobiła to w bardzo słabym stylu. "Duma Katalonii" w szóstej kolejce bezbramkowo podzieliła się punktami z Cadizem. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Frenkiego de Jonga, a jednym z najlepszych piłkarzy w jej szeregach był bramkarz Marc-Andre ter Stegen.

Barcelona przeżywa trudny okres. Trener Koeman na ostatniej konferencji prasowej wygłosił tylko oświadczenie, mówiące o tym, że drużyna dopiero się buduje i trudno od niej oczekiwać cudów, a potem wyszedł z sali, nie odpowiadając na żadne pytania.

Ostanie wyniki również nie napawają optymizmem. Bezdyskusyjna przegrana z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów i szczęśliwy remis z Granadą w Primera Division na pewno nie mogły zadowolić kibiców "Dumy Katalonii".

W czwartek przyszło podopiecznym Koemana zagrać w Kadyksie. Barcelona nie potrafiła wygrać w ostatnich dwóch meczach z tym zespołem, a w grudniu ubiegłego roku przegrała stadionie rywala 1-2.

6. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-09-23 22:00 | Stadion: Estadio Nuevo Mirandilla | Widzów: 12180 | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
Cádiz CF
FC Barcelona
0
0

Holenderski trener "Dumy Katalonii" miał też problemy kadrowe, bo nie mógł skorzystać z ośmiu piłkarzy.

W wyjściowym składzie wyszedł Gavi, który liczy tylko 17 lat i 49 dni, co uczyniło go drugim najmłodszym debiutantem w pierwszej jedenastce klubu we wszystkich rozgrywkach w XXI wieku, Młodszy od niego był tylko Ansu Fati, który w dniu debiutu w wyjściowym składzie miał 17 lat i dziewięć dni.

Spotkanie w Kadyksie wyglądało, jak można się tego było spodziewać. Goście mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, tylko że nic z tego konkretnego nie wynikało.

Cadiz - Barcelona. Marc-Andre ter Stegen na posterunku

Cadiz w 40. minucie stracił Rafaela Jimeneza, który z powodu kontuzji został zniesiony z murawy na noszach. Zastąpił go Jens Jønsson.

Na początku drugiej połowy zaatakowali niespodziewanie gospodarze. Alvaro Negredo oddał strzał zza pola karnego, który z pewnym trudem obronił Marc-Andre ter Stegen. To było pierwsze uderzenie ekipy Cadiz w tym meczu.

Z kolei w 51. minucie Luuk de Jong podał do Memphisa Depya, który jednak nie trafił w piłkę przed bramką rywala. Chwilę później holenderski napastnik mógł się zrehabilitować, ale jego strzał z linii pola karnego sparował Jeremias Ledesma.

Sytuacja stała się bardzo ciekawa w 65. minucie. Wtedy z boiska wyleciał Frenkie de Jong. Holender w ciągu czterech minut zobaczył dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną.

Cadiz - Barcelona. Druga czerwona kartka Frenkiego de Jonga

To była druga czerwona kartka de Jonga w barwach Barcelony i druga pokazana przez sędziego Carlosa Del Cerro Grande.

Cadiz powinien strzelić gola w 81. minucie. Riqui Puig stracił piłkę, Luis Alfonso Espino zagrał na skrzydło do Salviego, którego strzał obronił ter Stegen, a dobitka Rubena Sobrino była kompletnie nieudana.

W doliczonym czasie obie drużyny miał jeszcze szanse na bramki. Najpierw Salvi został zablokowany w polu karnym Barcelony, potem poszła kontra, w której Depay nie trafił z pola karnego.

Gole na Nuevo Mirandilla więc nie padły i tym samym Barcelona nie potrafiła wygrać trzeciego z rzędu meczu z Cadizem.

Marc-André ter Stegen
79′ Isaac Carcelén Valencia
Óscar Mingueza García
68′ Warazdat Harojan
Gerard Pique
Víctor Chust García
Ronald Federico Araújo da Silva
Luis Alfonso Espino García
Sergino Gianni Dest80′
46′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Frenkie de Jong61′ 65′
40′ Rafael Jiménez Jarque
Pablo Martín Páez Gavira73′
90′ Tomás Jesús Alarcón Vergara
Sergio Busquets90′
57′ Santiago Arzamendia Duarte
Yusuf Demir46′
Rubén Sobrino Pozuelo
Luuk de Jong68′
57′ Alvaro Negredo
Memphis Depay
David Gil Mohedano
Norberto Murara Neto
79′ 88′ Carlos Akapo Martínez
Philippe Coutinho68′
40′ Jens Jønsson
Nicolás González Iglesias73′
46′ Salvador Sánchez Ponce
Ricard Puig Martí80′
Florin Andone

57′ Anthony Rubén Lozano Colón

57′ Alberto Perea Correoso