Partner merytoryczny: Eleven Sports

Barcelona jest "skazana" na mistrzostwo Hiszpanii. Oto dowód

FC Barcelona rozpoczęła rozgrywki La Liga w tym sezonie w bardzo dobrym stylu. Po dziewięciu kolejkach jest liderem i ma na koncie 24 punkty. Jak wynika z historii dwie drużyny, które wcześniej punktowały na takim poziomie, na koniec zostawały mistrzami Hiszpanii. Oznacza to więc, iż już poznaliśmy najlepszy zespół w sezonie 2024/25?

Robert Lewandowski i jego koledzy z FC Barcelona są liderem La Liga
Robert Lewandowski i jego koledzy z FC Barcelona są liderem La Liga/AFP

Przed obecnymi rozgrywkami doszło do zmiany na ławce trenerskiej "Dumy Katalonii". Xaviego, a więc legendę klubu, zastąpił Hansi Flick. Niemiecki szkoleniowiec największe sukcesy odniósł z Bayernem Monachium, gdzie jego podopiecznym był Robert Lewandowski, a potem prowadził nawet reprezentację swojego kraju.

Barceloną na razie idzie mu wszystko prawie perfekcyjnie. Co prawda w lidze drużyna potknęła się w wyjazdowym starciu z Osauną Pampeluna, ale potem natychmiast wróciła na zwycięski kurs, pokonując Deportivo Alaves 3-0. W tym ostatnim pojedynku świetnie spisał się 36-letni Polak, który zanotował hat-tricka.

La Liga. To dlatego "Lewy" strzela gole

Dostaję dużo dobrych podań, dzięki czemu łatwiej mi strzelać gole

~ mówił po meczu "Lewy" na antenie stacji DAZN.

"Zagraliśmy dobrze od pierwszej minuty, chcieliśmy atakować i zdobywać bramki. Kiedy w pierwszej połowie strzelasz trzy gole, to po przerwie możesz grać z pełną kontrolą" - dodał.

Swojego podopiecznego chwalił też oczywiście Flick.

"To dla mnie najlepszy zawodnik na wprost bramki. To niesamowite strzelić tyle goli w takim okresie. Jestem z niego naprawdę zadowolony, widać, że jest w 100 procentach przygotowany, na ten moment idealny" - mówił Niemiec.

"Jestem szczęśliwy z powodu 'Lewego', ale inni koledzy z zespołu dobrze go wspierają" - przyznał szkoleniowiec Barcelony.

La Liga. Przed Barceloną było Atletico i Real Madryt

Okazuje się, że w historii La Liga jeszcze tylko dwie inne drużyny po dziewięciu kolejkach miały 24 "oczka". Było to Atletico Madryt w sezonie 2013/14 i Real Madryt w poprzednim. Obie zostały potem mistrzami Hiszpanii.

Czy to oznacza, że już poznaliśmy zespół, który zdobędzie tytuł w bieżących rozgrywkach? Po przerwie na mecze reprezentacji "Duma Katalonii" w La Liga najpierw zagra z Sevilla FC (niedziela 20 października), a potem z "Królewskimi" (sobota 26 października).

Szczególnie ta druga potyczka może mieć ważne znaczenie, przede wszystkich psychologiczne, na dalszą część sezonu.

Robert Lewandowski/AFP
Hansi Flick, trener Barcelony/AFP
Villarreal CF - FC Barcelona. Skrót meczu. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports