Reklama

Reklama

  • 1 .Real Sociedad San Sebastián (20 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (17 pkt.)
  • 3 .Sevilla FC (17 pkt.)
  • 4 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 5 .CA Osasuna (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (13 pkt.)

Barcelona jak... Real? Nowy projekt strojów może zdziwić fanów

Jak podaje "Mundo Deportivo", FC Barcelona ma już przygotowane wzory strojów na sezon 2022/2023. Jeden z nich wydaje się jednak dosyć kontrowersyjny, gdyż jego kolor przywodzi na myśl... Real Madryt, czyli największego rywala "Blaugrany". Część kibiców katalońskiego klubu może mieć więc problem z zaakceptowaniem takiego rodzaju ubioru.

Sezon 2021/2022 rozpoczął się zaledwie miesiąc temu, ale na Camp Nou już rozpoczęły się w pewien sposób przygotowania do kolejnej kampanii ligowej - firma Nike, odpowiedzialna za boiskowy ubiór zawodników "Dumy Katalonii", zdążyła już sporządzić bowiem projekty strojów na kolejny rok.

Problem polega na tym, że jeden ze wzorów może wywołać spore poruszenie wśród kibiców - jego kolorystyka bowiem przywodzi na myśl barwy Realu Madryt, a więc klubu, za którym - delikatnie rzecz ujmując - fani FC Barcelona nie przepadają.

FC Barcelona założy białe stroje? Nie do końca, ale kontrowersji nie zabraknie

Według informacji, do których dotarło "Mundo Deportivo", trzeci komplet ma być utrzymany głównie w kolorystyce "sky grey" ("szarego nieba"), która jednak przypomina bardziej "załamujący się" kolor biały. Elementem ozdobnym ma być krzyż w barwach bordowo-granatowych, nawiązujący do krzyża św. Jerzego znajdującego się w herbie FCB.

Część internautów zdążyła już wyrazić niezadowolenie w komentarzach z powodu przedstawionej przez "MD" koncepcji. Niektórzy jednak bronią wzoru. "Czy Real Madryt ma jakąś wyłączną licencję na kolor biały?" - pyta jeden z użytkowników.

Piłkarzom FC Barcelona w przeszłości zdarzyło się już wystąpić w typowo białych strojach - w latach 70. np. musieli założyć białe koszulki na spotkanie w europejskich pucharach z Aston Villą. Nie ma jednak wątpliwości, że nowy, jasnoszary komplet będzie budzić skrajne emocje.

Znane mają być także inne komplety FC Barcelona

Reklama

Hiszpański dziennik przedstawił także potencjalny pierwszy i drugi strój FCB. Wersja domowa również ma być dość nietypowa - czarna z bordowo-granatowymi pasami, z kolei wersja wyjazdowa zdaje się mieć barwę tzw. starego złota.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje