• 6 .Atletico Madryt (45 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (42 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (38 pkt.)

Barcelona i Celta Vigo w półfinale Pucharu Króla

Piłkarze Barcelony awansowali do półfinału rozgrywek o Puchar Króla. W rewanżowym meczu Lionel Messi i spółka pokonali na Camp Nou Athletic Bilbao 3-1 (0-1). Pierwsze spotkanie również wygrała "Duma Katalonii" 2-1.

Rewanż na Camp Nou rozpoczął się sensacyjnie. W 12. minucie goście objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Inaki Williams.

Fani Barcelony długo musieli czekać na gole swoich ulubieńców. Do remisu doprowadził w 53. minucie Luis Suarez, który wykorzystał podanie Messiego. Na 2-1 podwyższył Gerard Pique. Awans "Dumy Katalonii" przypieczętował w doliczonym czasie gry Neymar.

W środę do półfinału awansowała również Celta Vigo, która niespodziewanie pokonała na wyjeździe Atletico Madryt 3-2. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Na czwartek zaplanowano rewanże w dwóch pozostałych parach: CD Mirandes - Sevilla (Grzegorz Krychowiak) oraz Las Palmas - Valencia.

W pierwszych spotkaniach Sevilla pokonała u siebie drugoligowy Mirandes 2-0 (Krychowiak pojawił się na boisku w końcówce spotkania), a Valencia zremisowała z Las Palmas 1-1.

W rozgrywkach od kilku tygodni nie bierze udziału Real Madryt. Na początku grudnia "Królewscy" zostali wykluczeni za wystawienie nieuprawnionego do gry piłkarza w meczu 1/16 finału z Cadiz CF.

Wyniki i terminarz 1/4 finału Pucharu Króla

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Puchar Króla | Lionel Messi | Luis Suarez | Neymar