• 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (16 pkt.)

Barcelona - Espanyol 4-1 w meczu 16. kolejki Primera Division

Barcelona nie miała litości dla lokalnego rywala Espanyolu w 16. kolejce Primera Division. W derbach stolicy Katalonii Lionel Messi i spółka wygrali na Camp Nou 4-1 (1-0). Bohaterem spotkania został Luis Suarez, który strzelił dwa gole.

"Duma Katalonii" od początku spotkania ruszyła do zdecydowanych ataków. Już w 7. minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie po akcji wielkiego trio. Luis Suarez zagrał do Neymara, a ten podał do zamykającego akcję Messiego. Argentyńczyk trafił jednak tylko w boczną siatkę.

W 18. minucie kibice na Camp Nou mieli powody do radości. Javier Mascherano wywalczył piłkę wślizgiem na własnej połowie. Andres Iniesta natychmiast posłał długie podanie do Suareza. Urugwajczyk, który niedawno przedłużył kontrakt z Barcą do 2021 roku, przyjął piłkę i strzelił po ziemi obok wybiegającego Diego Lopeza.

Kilka minut później przed szansą stanął Messi. As Barcelony strzelił w mur z rzutu wolnego. Potem Argentyńczyk miał doskonałą okazję po zagraniu Neymara. Messi zrobił wszystko tak, jak trzeba, ale piłka otarła się o nogę jednego z obrońców i przeleciała tuż obok słupka.

Kolejny raz Messi próbował na początku drugiej połowy. Tym razem 29-letni zawodnik poślizgnął się, kiedy oddawał strzał zza linii pola karnego i przez to uderzenie było nieprecyzyjne. W 50. minucie Messi posłał prostopadłe podanie do Suareza, który przegrał pojedynek sam na sam z Diego Lopezem. Przy tej interwencji bramkarz Espanyolu doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Roberto Jimenez.

Barca atakowała i w 67. minucie strzeliła drugiego gola. Niesamowitym rajdem popisał się Messi, który minął czterech rywali i uderzył lewą nogą. Jimenez odbił piłkę, ale w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Suarez. Urugwajczyk po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później było już 3-0. Jordi Alba huknął z lewej strony pola karnego. Bramkarz Espanyolu nie miał żadnych szans.

W 79. minucie goście przeprowadzili składną akcję, którą mocnym strzałem zakończył David Lopez. Marc-Andre ter Stegen tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Messi w końcu też doczekał się gola. Suarez zagrał za plecy obrońców, a Argentyńczyk założył siatkę Jimenezowi ustalając wynik spotkania.

Barcelona (34 pkt) odrobiła stratę do prowadzącego Realu Madryt do trzech punktów. Jednak mecz "Królewskich" z Valencią został przełożony, ponieważ podopieczni Zinedine'a Zidane'a w niedzielę w Japonii triumfowali w klubowych mistrzostwach świata.

Punkt do Barcelony traci Sevilla, która w sobotę pokonała na własnym boisku Malagę 4-1. Na szóstej pozycji z dorobkiem 28 "oczek" jest Atletico Madryt, które również w sobotę pokonało Las Palmas 1-0.

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 4-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Luis Suarez (18), 2-0 Luis Suarez (67), 3-0 Jordi Alba (68), 3-1 David Lopez (79), 4-1 Lionel Messi (90)