• 6 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (36 pkt.)
  • 8 .Levante UD (31 pkt.)

Barcelona - Cordoba 5-0 w 16. kolejce Primera Division

Barcelona rozbiła Cordobę 5-0 w meczu 16. kolejki Primera Division. "Duma Katalonii" jest druga w tabeli. Z 39 punktami na koncie prowadzi Real Madryt, który ma punkt przewagi nad Barcą i jedno spotkanie do rozegrania więcej.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Już w 2. minucie Barcelona zakończyła golem atak pozycyjny. Podanie Ivana Rakiticia wykorzystał Pedro. W pierwszej połowie więcej goli nie padło, choć rzeczywistą dominację gospodarzy oddaje statystyka posiadania piłki 71-29 procent. Faworyci zmarnowali kilka świetnych okazji, ale powetowali sobie to po przerwie.

W 53. minucie Luis Suarez nie miał żadnych problemów z wykończeniem ładnej akcji Andresa Iniesty i Pedro. To pierwszy gol Urugwajczyka w hiszpańskiej ekstraklasie.

Po chwili gości uratował słupek (strzelał Rakitić).

W 80. minucie Gerard Pique głową zamienił na gola dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego. Dwie minuty później Barca podwyższyła na 4-0 po kolejnym stałym fragmencie gry. Tym razem goście nie potrafili wybić piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, aż w końcu trafiła do nieobstawionego Lionela Messiego. Argentyńczyk błyskawicznie strzelił i bramkarz był bez szans.

Messi zdobył swojego drugiego gola w doliczonym czasie gry. Kapitalnie przyjął piłkę, obrócił się o 180 stopni i strzelił nie do obrony.