• 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Atletico Madryt - Real Valladolid 1-0 w meczu 30. kolejki Primera Division

Piłkarze do samego końca zwlekali z rozstrzygnięciem spotkania i rzutem na taśmę Atletico zdobyło jedyną bramkę w tym meczu. Podopieczni Diego Simeone dzięki trafieniu w 81. minucie pokonali Real Valladolid

Spotkanie pomiędzy Atletico Madryt a Realem Valladolid nie obfitowało w zbyt wiele emocji. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze przeważali i w pierwszej części gry utrzymywali się w okolicy pola karnego rywali, lecz nie zdołali trafić do siatki.

Piłka zatrzepotała się w niej dopiero w 70. minucie, a autorem trafienia mógł być Diego Costa. Mógł, bowiem napastnik stołecznej drużyny był na spalonym i gol nie został uznany.

Na jedyną bramkę w tym spotkaniu musieliśmy zatem poczekać do samej końcówki meczu. W 81. minucie do siatki trafił Vitolo, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza i głową umieścił piłkę w bramce.

Sędziowie sprawdzali jeszcze, czy gol został zdobyty poprawnie i po interwencji wozu VAR zdecydowali się nie zmieniać swojej decyzji.

Zawodnicy Diego Simeone byli również bliscy zdobycia bramki kilka chwil wcześniej. Thomas huknął z dystansu, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza drużyny gości.

Raúl García Carnero
59′ Mario Hermoso Canseco
Francisco Olivas Kiko
Manuel Sánchez De La Peña
Antonio Jesús Regal Angulo
Kieran Trippier
Javier Sánchez de Felipe83′
73′ Marcos Llorente Moreno
Pablo Hervías Ruiz
57′ Hector Herrera
Matheus Fernandes Siqueira75′
57′ Thomas Lemar
Miguel Angel Herrero Javaloyas88′
56′ Thomas Teye Partey
Federico San Emeterio Díaz46′
64′ João Félix Sequeira
Sergio Guardiola Navarro46′
64′ Alvaro Morata
Mohamed Salisu Abdul Karim
57′ 69′ Yannick Carrasco
Rubén Alcaraz Jiménez46′
57′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Hatem Ben Arfa
Antonio Moya Vega
Joaquín Fernández Moreno
. Saul Niguez
Enrique Pérez Muñoz75′
73′  81′ Victor Machin Perez Vitolo
Laureano Antonio Villa Suárez
64′ Ángel Martín Correa
Miguel de la Fuente Escudero46′
64′ 75′ Da Silva Diego Costa