• 6 .Sevilla FC (8 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (8 pkt.)
  • 8 .Real Club Deportivo Mallorca (8 pkt.)

Atletico Madryt - Huesca. Dwa gole w starciu faworyta z outsiderem

Atletico Madryt pokonało 2-0 Huescę w meczu 32. kolejki Primera Division. Drużyna z Wanda Metropolitano znów jest na czele ligowej tabeli, a rywale pozostają w strefie spadkowej.

Za ekipą Diego Simeone bardzo przeciętne tygodnie, drużyna straciła przewagę w La Liga i mecz z Huescą, drużyną na przeciwległym biegunie, to udowodnił.

Zespół Atletico długo nie mógł napocząć gości i już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

Aż w końcu wybiła 39. min i kibiców Los Rojiblancos uszczęśliwił Angel Correa. Hiszpan w polu karnym zabawił się z obrońcami, a następnie zupełnie zmylił bramkarza Alvaro Fernandeza.

31. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-04-22 19:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: José Luis Munuera Montero
Pablo Ínsua Blanco85′
87′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Dimitrios Siovas
65′ José Gimenez
Daniel Escriche Romero
83′ 87′ . Saul Niguez
Sergio Gómez Martín85′
 80′ 84′ Yannick Carrasco
Pedro Mosquera Parada63′
76′ Hector Herrera
Shinji Okazaki63′
 39′ 84′ Ángel Martín Correa
Rafael Mir Vicente63′
Ivo Grbić
Andrés Eduardo Fernández Moreno
87′ Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Javier Galán Gil63′
Mario Hermoso Canseco
Pedro López Muñoz85′
Szime Vrsaljko
Gaston Silva
84′ Geoffrey Edwin Kondogbia
Denis Vavro
84′ Lucas Torreira Di Pascua
David Ferreiro Quiroga63′
87′ Victor Machin Perez Vitolo
Borja García Freire85′
Sergio Camello Pérez
Juan Carlos Real Ruiz
76′ Moussa Dembélé
Jaime Seoane Valenciano

Sandro Ramirez63′

Drużyna z Aragonii miało niewiele do powiedzenia pod bramką gospodarzy. Dość powiedzieć, że drugi celny strzał oddała dopiero w 66. minucie. Piłkę z rzutu wolnego bardzo ładnie technicznie uderzył Sergio Gomez, ale jednak niecelnie i Jan Oblak odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Renan Lodi ratuje Atletico. To mógł być moment zwrotny

Huesca powinna doprowadzić do remisu w 77. min, ale kapitalną interwencją w polu karnym popisał się Renan Lodi. Gdy wydawało się, że Sandro Ramirez nie da szans bramkarzowi, obrońca w ostatniej chwili, zdecydowanym wślizgiem, uchronił zespół przed stratą gola.

11

Ta niewykorzystana okazja zemściła się już cztery minuty później, ale nie byłoby gola dla Atletico, gdyby nie prezent od gracza gości, który przed bramką do spółki popełnili Idrissa Doumbia i Dimitrios Siovas. W efekcie piłkę przechwycił Marcos Llorente i posłał świetne podanie przed bramkę do Yannicka Carrasco, a w tej sytuacji nie sposób było się pomylić. Gola madrytczykom mogła jeszcze cofnąć wideoweryfikacja, lecz powtórka pokazała, że w momencie podania nie było pozycji spalonej.

W 90. min wielką szansę na gola honorowego zmarnował Daniel Escriche, nie trafiając w światło bramki z kilku metrów.