• 6 .Levante UD (22 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (22 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (21 pkt.)

Atletico Madryt - Elche CF 2-0 w Primera Division

Niespodzianki nie było. Atletico Madryt pokonało na własnym boisku Elche CF 2-0 na inaugurację 34. kolejki Primera Division i odskoczyło na sześć punktów Realowi i na siedem Barcelonie.

Sprawdź terminarz i sytuację w tabeli Primera Division!

Walczący o mistrzostwo Hiszpanii gospodarze przeważali, ale mieli problem z przedostaniem się w pole karne broniących się przed spadkiem gości.

Bramkę do szatni w 42. minucie mógł zdobył David Villa, ale po zgraniu piłki głową przez Diego Costę chybił z kilku metrów. Napastnik Atletico był w tej sytuacji na spalonym, ale sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki.

Niezadowolony z wyniku i gry zespołu Diego Simeone w przerwie dokonał zmiany. Miejsce Adriana zajął Raul Garcia i po kilku minutach spędzonych na boisku wywalczył rzut karny.

Piłkę 11 metrów przed bramką Elche ustawił Villa, ale źle uderzył i przegrał pojedynek z Manuelem Herrerą!

W 56. minucie Villa wpakował piłkę do siatki, ale był na spalonym. Tym razem liniowy nie miał wątpliwości i upragniony przez gospodarzy gol słusznie nie został uznany.

Przewaga Atletico była bezdyskusyjna, a bramka zdawała się być kwestią czasu. Trener i kibice gospodarzy odetchnęli z ulgą w 72. minucie. Jose Sosa dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Mirandy, a ten pokonał Herrerę.

W 90. minucie Diego Costa stracił w polu karnym równowagę po starciu z Cristianem Sapunaru. Sędzia po raz drugi podyktował rzut karny dla gospodarzy, a obrońca Elche ujrzał czerwoną kartkę.

Karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany. To już 27. gol napastnika Atletico w sezonie. Więcej zdobył tylko Cristiano Ronaldo (28).

Atletico Madryt - Elche CF 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Miranda (72.), 2-0 Diego Costa (91. - karny).