• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Atletico Madryt - Deportivo Alaves 2-1 w meczu 32. kolejki Primera Division

W meczu 32. kolejki Primera Division Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Deportivo Alaves 2-1. Bohaterem stołecznej ekipy został Marcos Llorente, który wywalczył dwa stałe fragmenty gry, po których padły obie bramki dla gospodarzy.

Atletico po restarcie rozgrywek imponuje świetną formą. Podopieczni Diega Simeone wciąż są niepokonani. Zanotowali jeden remis (z Athletikiem Bilbao) i trzy zwycięstwa (z Ossasuną, Realem Valladolid i Levante). Ich czwartą ofiarą zostało Deportivo Alaves.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Bliski zdobycia efektownej bramki był jednak Joao Felix. Młody Portugalczyk uderzył przewrotką po zgraniu piłki głową przez Alvaro Moratę, lecz nie zdołał trafić w światło bramki.

Gospodarze nie załamywali się jednak i wciąż robili swoje, a ich ambitna postawa została nagrodzona w 59. minucie.

Wtedy to Saul świetnie zachował się w polu karnym Basków i głową wykończył niezłą centrę Kierana Trippiera z rzutu wolnego.

32. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-27 22:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: M. Melero López