• 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (27 pkt.)
  • 8 .Real Club Celta de Vigo (23 pkt.)

Atletico gromi Sevillę i staje się drugą siłą Hiszpanii

Piłkarze Atletico Madryt pokonali na własnym boisku Sevillę 4-0 (3-0) w 13. kolejce Primera Divison. Goście zostali ukarani trzema czerwonymi kartkami.

Festiwal strzelecki rozpoczął Kolumbijczyk Radamel Falcao, który w 21. minucie wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej faulował go w polu karnym Argentyńczyk Frederico Fazio, który został ukarany za to przewinienie czerwoną kartką. Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. W 40. minucie piłkę do własnej bramki skierował Bośniak Emir Spahić, a tuż przed zejściem do szatni wynik podwyższył Koke.

Po zmianie stron sfrustrowani goście nie byli w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem i czerwone kartki obejrzeli Chorwat Ivan Rakitić i przebywający na ławce rezerwowych Antonio Luna. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Brazylijczyk Miranda. Dzięki temu zwycięstwu stołeczny klub zrównał się punktami z Barceloną (34 pkt), która w niedzielę wieczorem gra na wyjeździe z Levante.

W sobotę natomiast broniący mistrzostwa Hiszpanii Real Madryt nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z Realem Betis 0-1 (0-1). Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 17. minucie Benat. To pierwsza porażka stołecznej ekipy po pięciu z rzędu triumfach.

"Królewskim" gra nie układała się od samego początku. Portugalski trener Jose Mourinho już w przerwie zdjął z boiska reprezentantów Niemiec Mesuta Oezila i Samiego Khedirę. Jednak Brazylijczyk Kaka i Chorwat Luka Modrić nie potrafili odmienić losów spotkania. Bezradny przez 90 minut był także Cristiano Ronaldo, który wprawdzie próbował wielokrotnie strzelać, ale za każdym razem lepszy był bramkarz gospodarzy Adrian.

Dowiedz się więcej na temat: Atletico Madryt | Radamel Falcao | Betis Sewilla | Primera Division