• 5 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Athletic Bilbao - Eibar 1-1. Niecodzienna sytuacja - dron spadł na murawę podczas meczu

W meczu 28. kolejki Primera Division Athletic Bilbao zremisował 1-1 z Eibarem. W drugiej połowie spotkanie zostało przerwane w kuriozalnych okolicznościach - na murawę spadł dron, do którego przyczepiona była flaga z hasłem sprzeciwiającym się organizacji Euro 2020 na stadionie w Bilbao.

Do zdarzenia doszło w 68. minucie starcia dwóch baskijskich ekip. Na szczęście dron nie uderzył żadnego piłkarza.

Sędzia Valentin Pizarro zareagował natychmiastowo - przerwał spotkanie i oddał dron sędziemu technicznemu. Do urządzenia przyczepiona była flaga, która stanowiła wyraz sprzeciwu wobec organizacji meczów Euro 2020 na stadionie San Mames.

Polska ma zagrać w Bilbao podczas Euro 2020

Bilbao to jedno z 12 miast-gospodarzy. W baskijskim mieście jeden mecz ma rozegrać także reprezentacja Polski, mierząc się z Hiszpanią.

Sobotni mecz Athleticu z Eibarem zakończył się remisem 1-1. Dla gospodarzy gola strzelił Yuri Berchiche, a do wyrównania doprowadził Kike Garcia.