Reklama

Reklama

Atak z Niemiec na Barcelonę. „Katalończycy to nowy wróg w świecie futbolu”

Barcelona budzi wiele kontrowersji swoim działaniem w trwającym oknie transferowym, bardzo duża krytyka Katalońskiego klubu dochodzi z Niemiec. Dziennikarze portalu Sport1 nazwali wręcz Blaugranę "nowym wrogiem futbolu".

Niemieccy dziennikarze na początek przypomnieli klubowe hasło, mówiące, że "Barcelona to więcej niż klub", dodając, że do tej pory kojarzyło się ono pozytywnie, ale przez działania z ostatnich miesięcy nieco zmieniło ono swoje znaczenie.

Chodzi oczywiście nie tylko o transfery same w sobie, ale też zachowanie klubu względem piłkarzy, których chciałaby się pozbyć z listy płac, na czele z Frenkiem de Jongiem i Martinem Braithwaitem. Portal zdecydował się też przedstawić długą listę argumentów na poparcie swojej tezy, które poparte są wypowiedziami osobistości ze świata futbolu:

Reklama

Jurgen Klopp stwierdził, że szastanie pieniędzmi, których się nie posiada, może się skończyć dla Barcelony tragicznie.

Rafael van der Vaart nazwał Barcelonę wprost "mafią".

Julian Nagelsmann publicznie przepychał się słownie z Joanem Laportą, stwierdzając, że "Barcelona to jedyny klub, który nie ma pieniędzy, a kupuje każdego zawodnika".

Wreszcie Marco van Basten stwierdził, że gdyby Johan Cruyff żył, to byłby zawstydzony postępowaniem klubu.

Niemieckie media uderzają w Barcelonę

Cytowany jest też Gary Lineker, który stwierdził, że Barcelona zachowuje się bardzo nie fair w stosunku do de Jonga, traktując go jedynie jako "kawałek mięsa". Z kolei były holenderski bramkarz, Ronald Waterreus powiedział, że dla niego hasło "więcej niż klub" przestało już istnieć, a Barcelona stała się symbolem wszystkiego, co w futbolu brzydkie.

- Barcelona stała się nowym wrogiem ze względu na swoje zachowanie i działania transferowe. Klub obecnie sprzedaje swoją przyszłość, aby odzyskać sukces w teraźniejszości. Zespół trenera Xaviego przyciąga uwagę wszystkich. Ale są one o wiele bardziej negatywne niż kiedyś - podsumowuje swoją tezę portal Sport1.

Reklama

Reklama

Reklama