• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Arcyciekawie w Hiszpanii. Lider rzucony na kolana!

Athletic Bilbao pokonał 2-1 Atletico Madryt w 32. kolejce Primera Division. Mimo porażki goście pozostali na pozycji lidera. Po trzech tygodniach rekonwalescencji do gry wrócił Luis Suarez.

S. Savić 77'

W poprzednim starciu dzisiejszych rywali górą była ekipa ze stolicy. Na własnym obiekcie wygrała 2-1. Zwycięską bramkę zdobył z rzutu karnego Luis Suarez, dzisiaj nieobecny w wyjściowym składzie z powodu niedawnej kontuzji.

Tym razem niespodziewanie już w 9. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Jan Oblak skapitulował po strzale głową z pięciu metrów Alexa Berenguera.  Gracze Bilbao mogą mówić w tej sytuacji o sporym szczęściu, bowiem po centrze Andera Capy tor lotu piłki zmienił niefortunnie jeden z defensorów gości.

Luis Suarez wraca do gry

"Los Colchoneros" nie byli w stanie odpowiedzieć równie skutecznym uderzeniem ani przed przerwą, ani krótko po zmianie stron. Po godzinie gry Simeone zdecydował się na poczwórną zmianę, wpuszczając na murawę m.in. Suareza, który ostatnie tygodnie spędził na rekonwalescencji. Urugwajczyk pojawił się na boisku po raz pierwszy od 4 kwietnia.

Gdy do końca regulaminowego czasy gry pozostawało niespełna kwadrans, do wyrównania doprowadził Stefan Savić. Stoper Atletico strzałem głową sfinalizował dośrodkowanie z rzutu rożnego. Uderzał praktycznie tyłem do bramki, ale trafił idealnie - futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Niespełna 10 minut później jego wyczyn niemal skopiował Inigo Martinez. Środkowy defensor Athleticu najwyżej wyskoczył po centrze z kornera i strzałem głową zapewnił gospodarzom triumf!

Piłkarze Atletico pozostali na fotelu lidera, ale pozwolili Barcelonie zbliżyć się do siebie już tylko na dwa punkty. Taką samą stratę do szczytu tabeli ma Real Madryt. Finisz rozgrywek zapowiada się fascynująco.

Athletic Bilbao - Atletico Madryt 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Berenguer (9.), 1-1 Savić (77.), 2-1 Martinez (86.)

Jan Oblak
46′ Ander Capa Rodríguez
Kieran Trippier59′
Unai Núñez Gestoso
Stefan Savić  77′
 86′ Íñigo Martínez Berridi
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Renan Augusto Lodi dos Santos74′
 8′ 82′ Alejandro Berenguer Remiro
Jorge Resurrecion Merodio Koke
66′ Daniel García Carrillo
. Saul Niguez59′
Jon Morcillo Conesa
Hector Herrera59′
61′ 71′ Unai Vencedor Paris
Marcos Llorente Moreno11′
44′ 75′ Oihan Sancet Tirapu
Ángel Martín Correa64′
71′ Asier Villalibre Molina
Yannick Carrasco
Jokin Ezkieta Mendiburu
Ivo Grbić
Óscar de Marcos Arana
Mario Hermoso Canseco74′
46′ Íñigo Lekue Martínez
Szime Vrsaljko
82′ Ibai Gomez Perez
Geoffrey Edwin Kondogbia
75′ 90′ Unai López Cabrera
Thomas Lemar59′
71′ Mikel Vesga Arruti
Lucas Torreira Di Pascua64′ 81′
Iñigo Vicente Elorduy
Victor Machin Perez Vitolo
71′ Iñaki Williams Arthuer