• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Antoine Griezmann w gazie! Barcelona wciąż w grze o tytuł

Villarreal CF uległ Barcelonie 1-2 w 32. kolejce Primera Division. Bohaterem spotkania okazał się zdobywca dwóch bramek - Antoine Griezmann. Katalończycy uczynili kolejny krok w stronę tytułu mistrza Hiszpanii.

32. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-04-25 16:15 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
A. Griezmann 28',35'

Po trumfie w finale Copa del Rey katalońska ekipa konsekwentnie mierzy w krajowy dublet. Dała temu wyraz w wyjazdowej potyczce z Villarreal CF.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Tym razem wynik spotkania otworzyli jednak rywale "Blaugrany". W 26. minucie po udanym dryblingu piłkę do pustej bramki wpakował świetnie dzisiaj dysponowany Samuel Chukwueze.

Z prowadzenia gospodarze cieszyli się jednak niespełna 120 sekund. W doskonałej sytuacji znalazł się Antoine Griezmann, popisał się przytomną podcinką i doprowadził do remisu.

Po kilku kolejnych minutach podopieczni Ronalda Koemana byli już na prowadzeniu. Fatalny błąd popełnił Juan Foyth, zagrywając piłkę wprost pod nogi Griezmanna. Francuz skrzętnie skorzystał z prezentu i raptem zrobiło się 1-2!

Po 65 minutach gry nadzieje gospodarzy na korzystny rezultat zostały poważnie zredukowane. Czerwoną kartką ukarany został bowiem Manuel Trigueros. To kara za brutalny atak na Messiego.

Antoine Griezmann z trzecim dubletem w tym roku

Ekipa z Camp Nou nie udokumentowała przewagi liczebnej kolejną bramką, ale i tak zainkasowała komplet punktów.

Bohater spotkania, Griezmann, dublet ustrzelił po raz trzeci w tym roku. Za każdym razem robił to na obcym terenie. W styczniu (liga) i lutym (krajowy puchar) dwa gole strzelił Granadzie.

Villarreal bije się już tylko o przepustkę do europejskich pucharów. Z ostatnich sześciu potyczek na swoim terenie zwycięstwem zakończył tylko jedną. A na domowy triumf nad Barceloną czeka od 14 (!) lat.

Villarreal CF - FC Barcelona 1-2 (1-2)

Bramki: 1-0 Chukwueze (26.), 1-1 Griezmann (28.), 1-2 Griezmann (35.)

Óscar Mingueza García90′
66′ 89′ Raul Albiol
Clément Nicolas Laurent Lenglet
74′ Pau Francisco Torres
Gerard Pique
60′ Alberto Moreno
Sergino Gianni Dest46′
76′ Etienne Capoue
Frenkie de Jong
 26′ 89′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Pedro González López64′
Daniel Parejo
Jordi Alba
65′ Manuel Trigueros Munoz
Sergio Busquets82′ 88′
Gerard Moreno Balagueró
Lionel Messi
60′ Paco Alcacer
Antoine Griezmann  28′, 35′ 50′ 80′
Gerónimo Rulli
Norberto Murara Neto
Jaume Vicent Costa Jordá
Arnau Tenas Ureña
60′ Pervis Josué Estupinán Tenorio
Ronald Federico Araújo da Silva88′
José Ramiro Funes Mori
Héctor Junior Firpo Adames
89′ Gaspar Mario
Sergi Roberto46′
Alejandro Baena Rodríguez
Samuel Umtiti
60′ Francis Coquelin
Matheus Fernandes Siqueira
76′ Moisés Gómez Bordonado
Moriba Kourouma Kourouma64′
Alfonso Pedraza Sag
Ricard Puig Martí
89′ Yeremi Jesús Pino Santos