• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Al Ahli SC - FC Barcelona 3-5 w meczu towarzyskim

FC Barcelona pokonała w towarzyskim spotkaniu rozegranym w katarskiej Dausze zespół Al Ahli SC, mistrzów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 5-3.

Ten mecz rozegrano w ramach zobowiązania wobec sponsora, którego "Duma Katalonii" ma na przodzie koszulek.

Luis Enrique wystawił od początku bardzo silny skład, co szybko zaowocowało trzybramkowym prowadzeniem.

Pierwszego gola strzelił Luis Suarez już w siódmej minucie.

Dwie minuty później wynik podwyższył Lionel Messi, a po kwadransie trzecie trafienie dołożył Neymar.

Trójka asów Barcelony zrobiła więc swoje i po 32 minutach, podobnie jak Gerard Pique opuściła murawę.

W 51. minucie Al Ahli zdobyło bramkę na 1-3, gdy Omar Abdulrahmann wykorzystał rzut karny w stylu Antonina Panenki.

Na odpowiedź mistrzów Hiszpanii nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie wynik podwyższył Paco Alcacer, a trzy minuty później Rafinha.

Piłkarze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, a dwoma trafieniami popisał się Mohannad Asseri (59. i 65. minuta).

FC Barcelona: Cillessen; Aleix Vidal, Piqué, Mascherano, Digne; André Gomes, Rakitić, Rafinha; Messi, L. Suárez, Neymar.

Na zmiany wchodzili: Masip, Busquets, D. Suarez, Turan, Iniesta, Borja López, Aleñá, Alcácer, Alba, Sergi Roberto, Umtiti.

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona