Reklama

Reklama

Adidas pozywa Barcelonę i firmę Nike. Nowe koszulki to plagiat?

Nowe stroje Barcelony stały się kwestią dużego sporu. Adidas pozwał kataloński klub i firmę Nike z powodu paseczków obecnych na koszulkach „Blaugrany”. Mają one bowiem łudząco przypominać i kojarzyć się ze wzorem niemieckiej firmy.

Jak informuje portal Marketing Deportivo Md, Adidas pozwał Barcelonę i firmę Nike, ponieważ uznał, że nowe koszulki "Dumy Katalonii" mogą wprowadzać klientów w błąd. Na nowych strojach "Barcy" znajduje się siedem pionowych pasków, które według Adidasa przypominają oznakowanie ich firmy.

Urząd Patentów i Znaków Towarowych ma zająć się tą sprawa i dokładnie przeanalizować argumenty przedstawione przez firmę Adidas. Jeśli uzna je za słuszne, możliwe, że "Barca" i Nike będą musiały szybko zmienić krój obecnych strojów. Nie obejdzie się także bez strat finansowych. 

Reklama

Dla Barcelony to kolejny prawniczy problem do rozwiązania w ciągu ostatnich kilku dni. Kataloński klub ponownie został także pozwany w sprawie transferu Neymara i znowu będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL