• 6 .Atletico Madryt (18 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (17 pkt.)

36. kolejka Primera Division: Real Madryt - Villarreal CF 3-2

Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Villarreal 3-2 (2-1) w meczu 36. kolejki Primera Division. Dwa gole dla "Królewskich" strzelił w tym spotkaniu Mariano Diaz.

Dla Realu obecny sezon mógłby się już skończyć. Mistrzostwo Hiszpanii zapewniła sobie Barcelona. Drugie miejsce w lidze zapewne przypadnie Atletico Madryt. "Królewskim" zależało na tym, żeby zająć lokatę premiowaną grą w Lidze Mistrzów. I ten cel został osiągnięty.

Trener "Los Blancos" Zinedine Zidane mógł zatem dać szansę zawodnikom, którzy do tej pory mniej występowali na boisku. W kadrze meczowej na niedzielne spotkanie zabrakło m.in. Karima Benzemy czy Luki Modricia.

Real wybiegł na murawę w koszulkach z napisem: "Iker, wszyscy z tobą". To wyraz wsparcia dla byłego bramkarza "Królewskich" Ikera Casillasa, obecnie broniącego barw FC Porto, który dochodzi do siebie w szpitalu po ataku serca.

Pojedynek z Villarreal rozpoczął się wyśmienicie dla Realu. Już w 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Mariano Diaz odważnie wbiegł między dwóch obrońców i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Andresowi Moreno.

Goście odpowiedzieli w 11. minucie wykorzystując stratę Realu na własnej połowie. Gerard Moreno skorzystał z prezentu i uderzeniem z 16 metrów zmusił do kapitulacji Thibaut Courtois.

Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak podopieczni Zidane'a. Zadbał o to Jesus Vallejo. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Marcelo. Brazylijczyk mocno wstrzelił w pole karne, a futbolówkę przejął Vallejo. Obrońca Realu z kilku metrów nie mógł się pomylić.

36. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-05-05 16:15 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 46294 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Álvaro González Soberón84′
 40′ Jesús Vallejo Lázaro
Gaspar Mario82′
Raphael Varane
Xavier Quintillà Guasch
62′ Lucas Vázquez Iglesias
Santi Cazorla
Casemiro
Samuel Chimerenka Chukwueze
Toni Kroos
Pablo Fornals Malla72′
62′ Federico Valverde
Vicente Iborra89′
 2′, 49′ Mariano Díaz Mejía
Alfonso Pedraza Sag56′
74′ Brahim Abdelkader Díaz
Víctor Ruiz
62′ Alarcon Suarez Isco
Javier Fuego Martínez
Marcos Llorente Moreno
Manuel Morlanes Ariño
62′ Marco Asensio Willemsen
Manuel Trigueros Munoz56′
74′ Vinicius Junior
Carlos Bacca72′

"Królewscy" od mocnego uderzenie zaczęli drugą część meczu. Po składnej akcji w wykonaniu Realu Daniel Carvajal z prawego skrzydła idealnie zagrał wzdłuż końcowej linii boiska. Mariano Diaz z bliska wpakował piłkę do siatki.

Kibice zobaczyli jeszcze jednego gola w tym pojedynku. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Jaume Costa.

W następnej kolejce "Królewscy" zagrają na wyjeździe z Real Sociedad San Sebastian.